بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 2 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مجوز حرفه ای سازی؛ کابوس تابستانی، شیرینی زمستان
چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 12:46
مجوز حرفه ای سازی؛ کابوس تابستانی، شیرینی زمستان
در صورتیکه باشگاه های عراقی مجوز حرفه ای سازی دریافت نکند فوتبال ایران و قطر از این موضوع نفع خواهد برد.

به گزارش "توپ 90"، مجوز حرفه ای سازی همواره یکی از مشکلات و سختی های فوتبال ایران در سال های اخیر بوده است. با توجه به اهمیت کسب این مجوز برای حضور در لیگ قهرمانان و مشکلات مالی دو باشگاه سرخابی، با شروع روند صدور این مجوز در بهار هر سال، شاهد یک تابستان پر تلاش و سخت برای مسئولان فوتبال ایران هستیم که همواره با شایعاتی مانند کنار رفتن از لیگ قهرمانان آسیا، سخت و سخت تر می شود و کابوس تیم های بزرگ در فصل تابستان است.


این مجوز اما برای فوتبال ایران در زمستان و پاییز و با فرا رسیدن زمان قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا، طعم دیگری دارد. طی امسال و سال گذشته، نمایندگان کشورهای عربستان و عراق نتوانستند مجوز حرفه ای خود را دریافت کنند تا به این ترتیب سهمیه این کشورها به ایران و قطر برسد و این دو کشور، به آسانی سهمیه خود را از 2+2 به 3+1 تبدیل کردند.


در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا نیز احتمالا شرایط به همین شکل خواهد بود و عدم دریافت مجوز حرفه ای سازی می تواند کمک زیادی به نمایندگان ایران کند تا ایران سهمیه 2+2 خود را به سهمیه 3+1 تبدیل کنند.


ایران در رده چهارم تیم های غرب آسیا قرار دارد و در صورتیکه تیم های عراقی نتوانند مانند سال گذشته از سهمیه 1+1 خود استفاده کنند، ایران و قطر از این موضوع منتفع خواهند شد تا با سهمیه کامل راهی لیگ قهرمانان شوند.


مهدی تاج نیز پیش از این تغییر سهمیه ایران در فصل جاری خبر داده بود و به نظر می رسد با عدم دریافت مجوز حرفه ای سازی از سوی عراقی ها، ذوب آهن به عنوان سومین سهمیه ایران مستقیما راهی لیگ قهرمانان شود.