بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 3 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه والیبال شهرداری ورامین 3 - فولاد سیرجان 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

آزادی؛ کابوس ویرانگر برای تیم های قطری
دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 11:56
آزادی؛ کابوس ویرانگر برای تیم های قطری
در آستانه جدال برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، استادالدوحه با انتشار گزارشی جالب توجه به سفر نماینده های این کشور به ورزشگاه آزادی پرداخت.

به گزارش"توپ 90"، السد فردا شب در حالی گام به ورزشگاه آزادی می گذارد که براساس آمار منتشر شده در روزنامه استاد الدوحه این بازی بیست و هفتمین حضور نماینده های باشگاهی و ملی قطر در ورزشگاه ترسناک آزادی خواهد بود.


استاد الدوحه امروز در گزارشی جالب توجه نوشت:« پایتخت ایران برای همه فوتبالی های آسیا با ورزشگاه آزادی شناخته می شود. استادیومی ترسناک برای رقبا که با حضور بیش از صد هزار تماشاگر در بازی های مهم جو وحشتناکی برای حریفان رقم می زند. حالا السد بعد از باخت 1-0 با پنالتی عجیبی که داور سری لانکایی گرفت به عنوان یک بازنده گام به این ورزشگاه خواهد گذاشت تا شانس 50 درصدی برای زنده ماندن و صعود به فینال را از دست ندهد».


استاد الدوحه در ادامه به سابقه بازی های ملی و باشگاهی نماینده های قطر در این ورزشگاه اشاره و نوشت:« در آزادی تنها دو برد در رقابت های باشگاهی برای نماینده های قطر به ثبت رسیده است یک بار الجیش که موفق شد نفت تهران را شکست بدهد و از مرحله پلی آف صعود کند و دیگری برد 3-1 السد در مرحله قبلی این فصل مقابل استقلال بود».


به ادعای استاد الدوحه تیم های ملی و باشگاهی قطر در ورزشگاه آزادی تا به اینجا 26 بار به میدان رفته اند که آمار کلی این رقابت ها به شرح زیر است:


تعداد بازی ............................... 26
بازی های ملی .......................... 6
بازی های باشگاهی ......................... 20
برد ......................................... 2
تساوی ...................................... 8
شکست ..................................... 16
گل زده قطری ها ........................... 15
گل خورده قطری ها ....................... 47
کلین شیت .................................. 5

***


این آمار علاوه بر بازی های ملی ایران و قطر شامل حضور هفت باشگاه دیگر از این کشور نیز می شود. السد، الریان، الجیش و لخویا(الدحیل)، ام صلال، الغرافه و الوکره مقابل سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و نفت تهران در آزادی به میدان رفته اند که از این جمع استقلال تهران بیشترین تعداد بازی را به خود اختصاص داده است. از مجموع 10 بار رویارویی این تیم با نماینده های قطر به ثبت رسید ضمن این که 8 بازی دیگر هم پرسپولیس و نفت با قطری ها داشتند.