بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ولورهمپتون 1 - منچستریونایتد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

زیباترین فن در بوداپست 2018 به نام رودریگوئز
یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 21:18
زیباترین فن در بوداپست 2018 به نام رودریگوئز
بانی رودریگوئز کوبایی با نمایش زیباترین فن مسابقات کشتی آزاد بوداپست 2018 مدال طلای وزن 61کیلوگرم این مسابقات را تصاحب کرد.

به گزارش "توپ 90"، رودریگوئز که روز گذشته در ثانیه های پایانی یخ کشی را مغلوب کرده بود، امشب با برد 6-5 مقابل گاژیمورا رشیدوف، قهرمان وزن 61 کیلوگرم شد. در حالی که یخ کشی که دیروز می توانست این قهرمان را شکست دهد، امروز با یک کشتی ضعیف دیگر مقابل حریف آمریکایی به مقام پنجم رضایت داد. رودریگوئز امشب در وقت اول در یک زیرگیری ناگهانی حریف روس را روی شانه های خود بلند کرد و با پیچاندن او با یک فن 5 امتیاز گرفت. او با آغاز کشتی در وقت دوم به لاک دفاعی رفت و با وجود حملات حریف روس در نهایت او را شکست داد. این مسابقه ای بود که البته با جنجال و اعتراض شدید روس ها به پایان رسید و مربی تیم روسیه عقیده داشت کشتی گیر کوبایی باید با رای داوران بازنده این کشتی می‌شد.


قهرمانی رودریگوئز در بوداپست یادآور دو قهرمانی رائول کاسکارت کوبایی در سال‌ 1985 در وزن 74 کیلو بود که با پیروزی مقابل دیوید شولدز حریف آمریکایی به دست آمد.


این کشتی گیر کوبایی قبلا مدال برنز جهان را تصاحب کرده است.


با طلایی که روسیه در این وزن از دست داد، آمریکا با 105 امتیاز فعلا صدرنشین امتیاز این رقابت‌های جهانی است و روسیه با 100 امتیاز و با اختلاف نسبت به تیم سوم (گرجستان 50 امتیازی) در رده دوم جا گرفته است.