بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 28 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ولورهمپتون 1 - منچستریونایتد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

500 میلیارد تومان، هزینه لیگ برتر در فصل 98-97
یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 10:27
500 میلیارد تومان، هزینه لیگ برتر در فصل 98-97
وزیر ورزش و جوانان تا اکنون بارها و بارها از فوتبال دفاع کرده است و معتقد است دفاع از فوتبال می تواند منجر به شور و نشاط جوانانی شود که فوتبال برای آنها مولد غرور و بالندگی است.

به گزارش "توپ 90" البته در گذشته ای نزدیک این چنین نبود و بیشتر هزینه هایی که برای تیم های فوتبال می شد انتقاداتی را به همراه داشت و این انتقادات بعد از انتشار قراردادها از سوی سازمان لیگ برتر شدت یافت.


سلطانی فر در صحبت های تازه ای که در مورد فوتبال داشت هزینه 16 تیم شرکت کننده در فصل 98-97 لیگ برتر را 500 میلیارد تومان برآورد کرد و دراین باره گفت: « فوتبال جامعه مخاطب گسترده ای دارد و هزینه کل تیم های لیگ برتری هم در حالی 500 میلیارد تومان است که این میزان اوقات فراغت بیش از 50 میلیون نفر را با یک ابزار سالم و خوب در طول یکسال پر می کند و موجب شادی و نشاط مردم می شود. از طرفی اکثریت قریب به اتفاق تیم های لیگ برتری هم دولتی نیستند و منبع اعتبارات آنها از جمله پرسپولیس و استقلال خارج از منابع دولت و از طریق سامانه های هواداری تامین می شود و از همه مهمتر تاثیرات سازندگی و اجتماعی بالا در کشور دارد و در جسم و روح مردم موثر واقع می شود.»


وزیر ورزش و جوانان هم چنین در سال های اخیر همواره در کنار تیم ملی بوده. او به تازگی عنوان کرده در پرداخت دستمزد کارلوس کی روش به فدراسیون فوتبال کمک خواهد کرد. این روزها یکی از مهم ترین دغدغه های وزیر راهیابی تیم پرسپولیس به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا است و از سویی به فدراسیون فوتبال تاکید دارد همه تلاش خود را برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2020 بکار گیرد.