بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 28 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ولورهمپتون 1 - منچستریونایتد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

طارمی چیزی نگوید هم جنجالی است!
چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 20:02
طارمی چیزی نگوید هم جنجالی است!
مهاجم سابق پرسپولیس بار دیگر با نمایش خود در ترکیب تیم ملی نشان از کیفیت بالای فنی خود و حسرت بزرگ برای انتخاب‌هایش داد.

به گزارش "توپ 90"، کیفیت فنی مهدی طارمی اتفاقی بوده که باعث شده طی 5 سال اخیر از بازیکنی گمنام به ستاره اصلی تیم ملی و باشگاهش تبدیل شود. بازیکنی که در 26 سالگی راهی فوتبال قطر شده تا از حواشی شکل گرفته بعد از محرومیت پرسپولیس فرار کند.


در خصوص مهدی طارمی کاملا می‌توان مدعی شد که او در انتخابش بیشتر از اینکه به دنبال لژیونر شدن و دریافت دستمزد باشد، به دنبال فرار از جو شکل گرفته بعد از محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس بود. طارمی که شاید کمترین تقصیر را در این زمینه داشت و با دعوت مدیران وقت و بدون توجه به موضوع قانونی اقدامی که درحال صورت دادن است به پرسپولیس بازگشت، اکنون با توجه به جدایی علی اکبر طاهری و محمدعلی ترکاشوند به عنوان متهم اصلی در این پرونده در برابر هواداران شاکی پرسپولیس قرار گرفته بود. موضوعی که در نهایت باعث شد ترجیح دهد برای فرار از این حواشی راهی لیگ قطر شود.


طارمی در طول این سال‌ها نشان داده از حیث کیفیت فنی در حد و قواره 5 بازیکن طراز اول فوتبال ایران قرار دارد و تنها به واسطه انتخاب‌ها و تصمیمات نادرست مسیر را اشتباهی رفته است. مهاجم جنوبی سابق پرسپولیس که موفقیت‌های پرسپولیس در سه فصلی که در کنار برانکو حضور داشت بر پایه گلزنی‌هایش قرار داشت به اشکال مختلف با تصمیمات نادرست که می‌توان ردپای افراد ناکاربلد را در کنار او در آن دید به سوژه هدف هواداران و کارشناسان و اصحاب رسانه تبدیل شد.


طارمی اکنون در فوتبال قطر هرچند از نظر فنی و ایجاد موقعیت و گلزنی در صدر بازیکنان تیمش در الغرافه قرار دارد اما تصمیمات اشتباهش در فوتبال و در زمین مسابقه برای ضربه نهایی بار دیگر به سوژه‌ای برای حمله پیشکسوتان الغرافه تبدیل شده است. بازیکنی که نمایش فنی او باعث شده تا وسلی اشنایدر، کاپیتان سابق تیم ملی هلند که سابقه بازی در کنار مهاجمان به نامی همچون اتوئو، میلیتو، بالوتلی، ون نیستلروی، هیگوآین، ون پرسی، آرین روبن، کویت و ... را دیده، مهدی طارمی را در لیست 5 بازیکن محبوب خود قرار داده بود.


مهاجم جنوبی سابق پرسپولیس در بازی شب گذشته مقابل بولیوی نیز بار دیگر نمایش متفاوت و جالب توجهی از خود به جا گذاشت؛ نمایشی که بار دیگر حسرت بزرگ برای فوتبالدوستان به واسطه انتخاب‌های نادرست را در پی داشت. طارمی که در شرایط فعلی قادر است با سود بردن از این کیفیت فردی و فنی در تیم‌های شناخته شده‌تری حضور یابد، انتظار می‌رود با تصمیم عاقلانه و حرفه‌ای‌تری به آینده فوتبالی خود نگاه کرده و در ادامه از این حواشی شکل گرفته کاملا فاصله بگیرد. مهاجمی که مسلما سقف فنی‌اش خیلی بیشتر از لیگ ستارگان قطر می‌تواند باشد و خودش نیز اکنون رویای حضور در فوتبال اروپا و انتخاب تیمی معتبر را در سر می‌پروراند.


با این حال طارمی اکنون و در این روزها همچنان درگیر حواشی مربوط به دوران حضورش در پرسپولیس است؛ روزهایی که علیرغم نقش قابل مشاهده‌اش در نتایج این تیم و ثبت گل‌های حساس و خاطره انگیز، به واسطه رفتاری که به جا گذاشته نتوانسته در قاب محبوبیت هواداران جا بگیرد. حواشی‌ای که تا میسکدزون استادیوم آزادی و بعد از جدال با بولیوی هم ادامه داشت و اصحاب رسانه قصد داشتند با سود بردن از اشتباهات او در صحبت‌هایش بار دیگر چالش جدی برایش شکل دهند و البته با رفتار حرفه‌ای خود مانع از آن شد.


طارمی اکنون به عنوان یکی از استعدادهای ناب فوتبال ایران در کنار بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، سیدمجید حسینی، صادق محرمی، سعید عزت اللهی، سامان قدوس و علیرضا جهانبخش می‌تواند برگ جدیدی از نسل رویایی فوتبال ایران را شکل دهد اگر بتواند اینبار با تصمیماتی سنجیده‌تر آینده فوتبالی‌اش را ترسیم کند.


شاید باورنکردنی باشد اما مهاجمی که در ترکیب پرسپولیس دو عنوان آقای گلی را از آن خود کرده از محبوبیت کمی در بین اغلب هواداران این تیم برخوردار است که آن را می‌توان در همین تصمیمات نسجیده جستجو کرد. طارمی که در پایان بازی مقابل بولیوی در برابر خبرنگاران انتظار داشت درباره شرایط این بازی پاسخگو باشد در واکنش به سوالی درباره باشگاه سابقش (پرسپولیس) هر چند ترجیح داد سیاستمدرانه عمل کند و کلماتی به کار نبرد که بار دیگر هجمه را به سمت او ببرد اما در سکوت و فرارش از صحبت درباره پرسپولیس هم دچار حاشیه شد و برخی به او به این وسیله کمک کردند؛ هرچند کاملا مشخص بود که او قصد دارد با فرار از پاسخگویی از حواشی احتمالی آتی عبور کند. با این حال در روزهایی که او 27 سالگی را پشت سر می‌گذارد باید آخرین شانس‌های خود برای حضور در فوتبال اروپا را دنبال کند و چالش بزرگتری برای روزهای آینده خود را جستجو کند.