بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 31 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی فولاد 1 - صنعت نفت 4 (هتریک بالوتلی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کی‌روش به دنبال برد شماره 50 با ایران
دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 16:41
کی‌روش به دنبال برد شماره 50 با ایران
کارلوس کی روش تاکنون 49 بار با تیم ملی ایران در مسابقات مختلف به برتری رسیده و امیدوار است پنجاهمین بردش در دیدار مقابل بولیوی رقم بخورد.

به گزارش "توپ 90"، اولین بازی ایران با هدایت کی روش در تیر ماه سال 90 بود، شاگردان کارلوس کی روش موفق شدند در آن بازی با گل سیدجلال حسینی ماداگاسکار را در دیداری دوستانه شکست دهند و با پیروزی به استقبال مقدماتی جام جهانی 2014 بروند. در ادامه سال 90، تیم ایران 6 برد دیگر به دست آورد و توانست با قاطعیت راهی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی شود.

در ادامه تیم کی روش ازبکستان، کره جنوبی، قطر، لبنان و بازهم کره جنوبی را شکست داد و به عنوان تیم نخست راهی جام جهانی برزیل شد. یوزها پس از برتری مقابل کره، در مقدماتی جام ملت ها نیز موفق ظاهر شدند و به سادگی جواز حضور در جام ملت های استرالیا را نیز به دست آوردند؛ آخرین برد ایران در آن مسابقات 12 اسفند 92 برابر کویت و با گل های یعقوب کریمی، پیام صادقیان و کریم انصاری فرد بود.

ایران با 3 پیروزی در مرحله گروهی جام ملت ها به یک هشتم نهایی رسید اما در کانبرا به عراق باخت و از جام ملت ها کنار رفت. یکی از مهم ترین بردهای ایران با کارلوس کی روش پس از جام ملت ها و برابر شیلی بود، جایی که در سانکت پولتن اتریش جواد نکونام و وحید امیری برای ایران گلزنی کردند و بازی با نتیجه 2-0 به پایان رسید.

بعد از این نتایج ایران در مقدماتی جام جهانی 2018 نیز موفق عمل کرد و بار دیگر با صدرنشینی به بزرگترین تورنمنت جهان راه یافت تا در آن مسابقات به بزرگترین پیروزی اش با کارلوس کی روش برسد. ایران با هدایت این سرمربی پرتغالی، مراکش را شکست داد و موفق شد به دومین بردش در تاریخ جام جهانی برسد. پس از جام جهانی نیز قرمزهای ایران با یک گل ازبکستان را مغلوب کردند.

 

پرگل ترین برد ایران با کی روش در آبان ماه 95 رقم خورد؛ جایی که شاگردانش توانستند 8 گل به پاپوآ گینه نو بزنند و با بردی روحیه بخش به مصاف سوریه بروند.

حالا پس از 49 برد، ایران با کی روش به مصاف تیمی از آمریکای جنوبی می رود؛ تیمی که مدت ها است نتوانسته به برد برسد و کار سختی برای عبور از دفاع آهنین ایران دارد.

ایران در سال جاری خورشیدی چهار برد ملی کسب کرده و اگر بتواند در برابر بولیوی هم برنده باشد، به رکوردشکنی با کی روش نزدیک تر خواهد شد. بیشترین برد ایران با هدایت سرمربی سابق رئال در سال های 95 و 96 بوده که باتوجه به بازی های دوستانه پیش رو و جام ملت های آسیا، احتمالا شکستن این رکورد بسیار زیاد است.

سال 90: 7 برد
سال 91: 4 برد
سال 92: 7 برد
سال 93: 5 برد
سال 94: 6 برد
سال 95: 8 برد
سال 96: 8 برد
سال 97: 4 برد

عکس: امیرحسین خیرخواه