بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 29 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال ایران 3 - لبنان 2 (زیر 20 سال آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اسلامیان: حق پخش خط قرمز صدا و سیما است
پنجشنبه, 19 مهر 1397 ساعت 14:16
اسلامیان: حق پخش خط قرمز صدا و سیما است
محمود اسلامیان عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال می گوید که ادامه دعوای مربوط به درآمد حاصل از حق پخش یک رابطه باخت باخت برای فدراسیون و صدا و سیما ایجاد می کند.

به گزارش "توپ 90"، روز گذشته خبری منتشر شد که به دلیل مشکلات اقتصادی اردوهای برنامه ریزی شده فدارسیون فوتبال لغو می شود.


در این خصوص گفتگویی داشتیم با محمود اسلامیان که به تازگی به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه سپاهان معارفه شده و در فدراسیون هم همچنان به عنوان عضو هیئت رئیسه فعالیت دارد.


محمود اسلامیان در مورد اخباری که روز گذشته در مورد لغو برخی از اردوهای تیم ملی منتشر شد و دلایل آن می گوید: من دو سه بار دیگر هم عرض کردم؛ مشکل اصلی فوتبال ما حق پخش است. در همه جای دنیا 70 درصد منابع درآمدی فوتبال، درآمد حاصل از حق پخش است، ولی متاسفانه ما این را نداریم و فدراسیون و باشگاه ها در مضیقه اند. حتی خصوصی سازی هم بدون حل این مشکل به جایی نمی رسد؛ مسئله اصلی این است که دولت هم محدودیت هایی دارد. به هر حال این مشکل وجود دارد. اردوهای تمام رده های تیم ملی هم ارزی است و ریالی نیست که مشکلی نداشته باشیم. هزینه های تیم ملی زیاد است و واقعا نمی دانیم چه کار باید کرد؛ وقتی هم ارز گران می شود، شرایط خیلی سخت تر می شود. 


عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که علیرغم مشکلات عدیده در سایر تیم های فدراسیون فوتبال، هزینه های تیم ملی اصلی ملی فوتبال همچنان بالا است، توضیح داد: تیم اصلی ما را مقایسه کنید با عربستان. امکاناتی که عربستان دارد را مقایسه کنید. تورنمت گذاشته اند و برزیل و آرژانین آورده اند. تدارکات ما اصلا در حد تیم ملی نیست.


اسلامیان با اشاره به منشا اصلی تمام مشکلات اینگونه ادامه داد: باز هم می گویم با این شور و شوقی که مردم به فوتبال دارند من اعلام می کنم اگر معضل حق پخش در فوتبال حل بشود، جهش بزرگی خواهیم داشت؛ مهم هم نیست که مدیران چه کسانی باشند. وقتی همه مدیران دنیا درآمدشان این است که ما نمی توانیم کار دیگری بکنیم.


عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد: این یک دانش و علم است و تا حل نشود، مشکل از بین نمی رود. امیدوارم نماینده های مجلس و دولت محترم توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند؛ یا راه حلی را بروند که دنیا رفته اند و یا راه حلی دیگری بدهند. ببینید پدیده صدر نشین لیگ برتر چه مشکلاتی دارد. 70 80 درصد مشکلات این تیم ها به خاطر حق پخش است و اگر این موضوع حل شود، مابقی مشکلات را می توان مدیریت کرد.  متاسفانه در فوتبال ایران هم یک برنامه نمی گذرند تا یک راه حل بشود.


اسلامیان در واکنش به این موضوع که فردوسی پور سال ها است که در برنامه نود به دنبال تهیه برنامه ای در این مورد است، ولی هنوز موفق نشده، توضیح داد: این خط قرمز صدا و سیما است؛ این موضوع یک بازی باخت باخت بین صدا و سیما و فدارسیون است. ادامه این وضعیت روز به روز ما را در فوتبال ضعیف تر می کند. به هر حال این بحث ها علمی است. حدیث داریم که می گوید بروید و دانش را از چین بیاورید. به هر حال وقتی در دنیا کاری را درست انجام می دهد باید استفاده کنیم. در دنیا به این نتیجه رسیده اند که بهترین امکان درآمد زایی در فوتبال حق پخش است. نمی دانم تا کی باید بجنگیم. آقای فردوسی پور مطمئنا حرف های من را قبول دارد. با یک برنامه که نمی توان باشگاه داری کرد یا اینکه مثلا پیامک بگذاریم. 

وی در مورد اینکه قرارداد کی روش ثبت رسمی شده یا خیر، گفت: بله فکر می کنم قرارداد انجام شد ولی این کار با سختی انجام شد.


اسلامیان در مورد اینکه پس از جام ملت ها شرایط برای تیم ملی و کی روش چگونه خواهد بود، بیان کرد: این بحثی است که به ایشان باز می گردد و باید بگذاریم جام ملت ها انجام شود.

ایشان این هفت سال کمک بسیاری کردند؛ همین حالا ما بازیکنان لژیونر زیادی داریم و مردم هم از تیم رضایت دارند. بعد از جام ملت ها می توان در این مورد صحبت کرد.


محمود اسلامیان که عضو هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه سپاهان بود، به تازگی به عنوان رئیس هیئت مدیره کارخانه انتخاب شده؛ او در مورد این انتخاب و همینطور مدیریت عظیمیان که جانشین بهرام سبحانی شده و تبعات این تغییر در سرنوشت باشگاه سپاهان، می گوید: آقای عظیمیان مدیرعامل هستند. آقای عظیمیان قبلا شهردار اصفهان بودند. ایشان روی مسئولیت اجتماعی تاکید ویژه ای دارند. در گذشته باشگاه سپاهان مکرر دچار تغییرات مدیریتی شد و همین موضوع آسیب اصلی را به باشگاه زد.