بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

طارق همام ستاره دربی می شود یا بشار رسن؟ (آنالیز)
چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 15:06
طارق همام ستاره دربی می شود یا بشار رسن؟ (آنالیز)
دو هافبک عراقی سرخابی فردا نقش کلیدی در تعیین نتیجه دربی خواهند داشت.

به گزارش توپ 90، بشار رسن فصل قبل با پرسپولیس قرارداد امضا کرد و در این مدت آنقدر خوب کار کرده که برانکو در پایان فصل گذشته ترجیح داد مسلمان را از تیمش کنار بگذارد.


رسن این فصل به یکی از ستاره های پرسپولیس تبدیل شده است و در صعود تاریخی پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم یکی از ستاره های تیمش برابر الدحیل بود.


اما طارق همام که اتفاقا رابطه نزدیکی با رسن دارد در این فصل با استقلال قرارداد امضا کره است و در این مدت کوتاه آنقدر خوب کار کرده است که تردیدی در حضورش در ترکیب اصلی آبی ها باقی نگذاشته است.


حالا فردا رسن و طارق یکی از جذاب ترین دوئل های دربی را با هم خواهند داشت و خیلی ها منتظر هنرنمایی آنها در ترکیب دو تیم خواهند بود.


طبق امار متریکا طارق همام در طول 158 دقیقه که در این فصل در لیگ برتر برای استقلال بازی کرده است میانگین در هر بازی 66.6 لمس توپ داشته است ولی طارق همام در طول 524 دقیقه ای که در این فصل برای پرسپولیس بازی کرده است 54.8 لمس توپ در حد 90 دقیقه داشته است.


اما پاس های کلیدی رسن از طارق بیشتر بوده است، جایی که هافبک پرسپولیس در هر 90 دقیقه 1.5 پاس کلیدی برای هم تیمی های خود ارسال کرده است اما هافبک استقلال آمار 0.6 پاس کلیدی را در هر بازی به ثبت رسانده است.


با این حال طارق بیشتر از رسن در دوئل پیروز شده است، او در هر بازی به طورر میانگین 8.5 نبرد موفق داشته است و رسن در هر بازی تنها در 6.9 دوئل ها موفق بوده است.


با این شرایط به نظر می رسد رسن بازیکنی است که در روند تهاجمی تیمش مهره کارآمدتری است اما طارق درگیرتر بازی می کند و بیشتر از هموطن خود در درگیری های میانه میدان تاثیرگذار است.