بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 28 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال اندونزی 7 - ویتنام 5 (قهرمانی آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دردسر شیرین قلعه‌نویی برای انتخاب هافبک‌ها
چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 13:52
دردسر شیرین قلعه‌نویی برای انتخاب هافبک‌ها
با توجه به آماده شدن محمد کریمی و سجاد شهباززاده حالا امیرقلعه نویی دردسر شیرینی برای انتخاب 2 هافبک خود دارد.

به گزارش "توپ 90"، امیرقلعه نویی تا پایان هفته ششم رقابت های لیگ برتر دست به مثلث خط میانی خود نزد و در هر شش مسابقه مهدی کیانی، محمد کریمی و سجاد شهباززاده در ترکیب اصلی تیم قرار گرفتند؛ ترکیبی که در دو دیدار اخیر طلایی پوشان در لیگ و جام حذفی دستخوش تغییر قرار گرفت.


در دیدار برابر شهرداری ماهشهر مصدومیت جزئی محمد کریمی بازیکن جوان سپاهانی ها باعث شد تا این بازیکن از ترکیب خارج شود و کومان اولین حضور فیکس خود را تجربه کند؛ موضوعی که با نمایش خوب کومان سبب ادامه حضور فیکس این بازیکن شد  و ولادیمیر کومان در لیگ مقابل فولادخوزستان هم فیکس شد.


تغییر دیگر سپاهان مقابل فولادخوزستان به دلیل مصدومیت شهباززاده رخ داد و قلعه نویی از زوج مهدی کیانی و بحیرایی در پست هافبک دفاعی استفاده کرد و کومان را در سیستم 1-1-3-2-4 در پست بازیکن شماره 10قرار داد.


با توجه به آمادگی بازیکنان سپاهان می توان گفت امیرقلعه نویی با دردسری شیرین برای انتخاب 2 بازیکن میانی زمین خود یک خط جلوتر از مهدی کیانی روبرو است. این مربی با تجربه چند گزینه پیش روی خود می بیند؛ اول اینکه مانند شش دیدار ابتدایی از زوج کریمی و شهباززاده که اولی 4 پاس گل تاکنون ارسال کرده و بهترین پاسور لیگ است و دومی هم با سه گل یکی از بهترین گلزنان لیگ به شمار می رود، استفاده کند و دومین انتخاب هم می تواند حضور کومان و شهباززاده به صورت توامان در ترکیب باشد؛ اتفاقی که در دیدار برابر شهرداری ماهشهر هم نتیجه خوبی برای سپاهان به همراه داشت.


البته این دو گزینه تمام احتمالات نخواهند بود، چرا که بازی با دو هافبک تدافعی می تواند استراتژی قلعه نویی در خانه حریف باشد ولی شاید سوال اصلی این باشد که آیا کومان با وجود آمادگی شهباززاده و کریمی به ترکیب اصلی می رسد یا خیر و در صورتی که پاسخ مثبت باشد باید ببینیم کریمی نیمکت نشین می شود یا سجاد که البته با توجه به شم گلزنی بالای شهباززاده شاگرد قدیمی قلعه نویی و اعتقاد این مربی به سبک بازی او، احتمال حضور این بازیکن بیشتر خواهد بود.