بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دو تاکتیک پنهان برانکو برای پیروزی در دربی
چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 11:19
دو تاکتیک پنهان برانکو برای پیروزی در دربی
پرسپولیس از جمله تیم هایی است که دوست دارد روی زمین بازی کند و با کار ترکیبی به گل برسد. به واقع برانکو علاقه زیادی به بازی زیبا دارد و کمتر دیده شده سرخ ها برای رسیدن به گل روی به بازی مستقیم بیاورند.

به گزارش "توپ 90"، اما پرسپولیس جدا از تاکتیک هایی رویی که برای گل زنی دارد از تاکتیک های پنهانی هم برای رسیدن به هدف برخوردار است. تاکتیک های پنهانی که تاکتیک های پایه نیستند اما در خیلی از بازی ها به کمک تیم آمدند و حتی گروه کور بازی را باز کردند.


یکی از این تاکتیک ها شروع مجددهای خوب علیرضا بیرانوند است. چه با پا و چه با دست. علیرضا در بازی با سپیدورد دوبار مهاجمان تیمش را در موقعیت گلزنی قرار داد. هر چند از این موقعیت ها استفاده نشد اما ایجاد موقعیت خود بیانگر بازی تهاجمی تیم است و تیم را از نظر روحی و روانی بالا می برد.


و تاکتیک دیگر پاس به عقب برای شوتزنی است. استفاده خوب از توپ های سوم.


در بازی با سپیدورد اتفاقا تیم پرسپولیس چندین بار اقدام به شوتزنی کرد که در نهایت روی ضربه آدام همتی به گل رسید. البته بیشتر توپ ها از کناره ها به روی دروازه ارسال می شود تا ضربه منشا و ضربه سر علیپور کار را تمام کند. اما هر توپ برگشتی به پرسپولیسی ها می رسد و آنها موج دوم حمله را شکل می دهند به این خاطر که همیشه یکی دو بازیکن از تیم سرخ پشت قوس قرار دارند.


به واقع در برخی از دقایق بازی هدف پرسپولیس بازی برای ایجاد موقعیت شوت است که حتما در دربی به کمک تیم برانکو خواهد آمد. به این خاطر که استقلالی ها در زمان حمله تیمی پرسپولیس در منطقه یک سوم دفاعی تجمع خواهند کرد و همه فضاهای عمقی را خواهند بست.