بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر 2 - امپولی 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

این تیم، نشانی از نایب قهرمان ندارد (گزارش تصویری)
سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 10:38
این تیم، نشانی از نایب قهرمان ندارد (گزارش تصویری)
تیم ملی نوجوانان بعد از شکست غیر منتظره دو بر صفر در برابر اندونزی مقابل هند هم خوب بازی نکرد و در نهایت به نتیجه مساوی بدون گل رضایت داد.

به گزارش "توپ 90"، عباس چمنیان بعد از این بازی خطاب به خبرنگاران در سالن کنفرانس گفت: تیم ملی هند در این بازی زیبا بازی نکرد. در حالی که طبیعی بود هند در برابر ایران، نایب قهرمان دوره قبل بازی ها و یکی از تیم های شگفتی ساز جام جهانی 2017 ارایه گر بازی بسته ای باشد و با یک امتیاز هم راضی میدان را ترک کند و در نهایت هم این چنین شد.


هندی که در دوره قبل بازی ها میزبان جام ملت ها بود و هم چنین جام جهانی و سه گل از ایران خورد هم اکنون چهار امتیازی و تیم دوم جدول گروه cبشمار می رود و با صعود به مرحله یک چهارم نهایی تنها یک گام فاصله دارد، در حالی که ایران تیم قعرنشین گروه است و سرنوشت صعود را خودش تعیین نمی کند.


به نظر می رسد نایب قهرمان کم آورده است. هر چند نوجوانان ایران می توانست با استفاده از ضربه پنالتی هند را با یک گل شکست دهد و الان به جای هند در جدول رده بندی تیم دوم بود اما از دست دادن ضربه پنالتی هم بیانگر این مسئله است تیم از نظر ذهنی شرایط خوبی ندارد و این اتفاق نشان می دهد تیم تمرینان خوبی حتی به روی ضربات پنالتی نداشته است. در حالی که از مرحله بعدی تا دیدار پایانی، بازی ها به صورت حذفی برگزار می شود و ممکن است بازی به پنالتی کشیده شود.


هوای بارانی به هنگام برگزاری بازی با اندونزی توجیه 3 امتیاز از دست رفته در این بازی بود. در بازی دوم هم همان طور که اشاره شد عباس چمنیان گفت: حریف خوب بازی نکرد. این ها هیچ یک دلیل قانع کننده ای برای کسب یک امتیاز و حضور در رده چهارم جدول آنهم در گروهی که تیم های آن اندونزی، هند و ویتنام هستند، نیست و باید دلایل را در جای دیگری جستجو کرد. از سویی باید به این باور رسید هر تیمی شیوه بازی اش را خودش تعیین می کند و نمی شود به حریف دیکته کرد که چگونه بازی کند.


این تیم اصلا نشانه ای از تیم خوب 2016 و 2017 ندارد. تیمی که محمد قادری، محمد شریفی، الهیار صیادمنش و ... را در اختیار داشت و در جام جهانی به آلمان چهار گل زد. شاید کادر فنی تصور می کرده چون با ایده های گذشته در جام ملت ها به روی سکو رفته و در جام جهانی هم فاصله ای با حضور در جمع چهار تیم نداشت این بار هم به راحتی با هر نقشه و راهکاری پیش خواهد رفت در حالی که در فوتبال کارنامه گذشته اعتباری برای آینده خلق نمی کند و همیشه گفته اند تکرار موفقیت از دست یابی به موفقیت سخت تر است.


به هر صورت در حالی منتظر آغاز بازی نوجوانان ایران با هند در روز پنجم مهر ماه هستیم که ممکن است با برتری یوزهای نوجوانان ایرانی باز هم از صعود باز بمانیم به این خاطر که تساوی تیم های اندونزی و هند هر دو تیم را 5 امتیازی خواهد کرد در حالی که ما هم اکنون یک امتیازی هستیم.