بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 28 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال اندونزی 7 - ویتنام 5 (قهرمانی آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قربانی: استقلال باید شبیه تیم ملی، تیم شود
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 11:43
قربانی: استقلال باید شبیه تیم ملی، تیم شود
پیشکسوت باشگاه استقلال می گوید استقلال می تواند در دربی برنده باشد و امکانات لازم برای این کار را دارد.

به گزارش "توپ 90"، پیروز قربانی بازیکن سابق استقلال در آستانه دربی و درباره وضعیت آبی پوشان گفت: عملکرد استقلال برابر نساجی بعد از حذف در آسیا طبیعی بود. وقتی یک تیم از تورنمنت حذف می شود، ریکاوری آن سخت است. البته استقلال خسته نیز بود و همچنین از نظر روحی نیز مشکل داشت و نیاز به زمان دارد تا خود را ریکاوری کند. استقلال برابر السد نشان داد تیم خوبی است و نباید عملکرد برابر نساجی را ملاک قرار داد و مطمئنم که استقلال باز هم بهتر خواهد شد.


وی در ادامه در مقایسه شرایط دو تیم، تصریح کرد: نباید دو تیم را مقایسه کنیم. پرسپولیس در دور برد است و اعتماد به نفس بالایی دارد و استقلال با یک یا دو برد، شرایط خوبی پیدا می کند. شفر باید بازیکنان را به شرایط روحی خوب برگرداند و مطمئنا دربی نقطه شروع خوبی برای استقلال خواهد بود. استقلال شرایط و امکانات لازم برای شکست پرسپولیس را دارد و می تواند برنده این دیدار باشد.


پیشکسوت استقلال درباره تحت فشار قرار گرفتن شفر و خرید های جدید این تیم خاطر نشان کرد: استقلال خرید های خوبی برای آینده داشت و شاید 6 ماه دیگر این خرید ها جواب بدهد اما فشار تماشاگر در تیم به شکلی است که همه می خواهند تیم خیلی زود نتیجه بگیرد. وقتی بازیکنی مانند گرو جذب می شود، همه انتظار دارند او مانند تیام باشد و از نویمایر نیز انتظار جپاروف بودن را دارند. نباید فراموش کنیم که شرایط تیمی استقلال در فصل گذشته بهتر بود. الان بهترین کار در استقلال، تیم سازی است و اگر تیم شکل بگیرد، هر بازیکنی به میدان برود، می تواند موفق باشد. این شرایط هم اکنون در تیم ملی ایران وجود دارد. نمی خواهم سبک بازی دو تیم را مقایسه کنم اما شرایط تیم کی روش به شکلی است که همه بازیکنان در قالب تیم خوب عمل می کنند و شرح وظایف ها کاملا مشخص است.


او ادامه داد: شفر دنبال تیم ساختن است و تجربه نشان داده که با تجربه می تواند این کار را انجام دهد اما این موضوع زمان بر است. بعضی وقت ها در یک تیم همه چیز شکل می گیرد اما یک جز که نباشد، تیم موفق نمی شود. مانند یک ساعت که اگر همه چیز داشته باشد اما یک قطعه کوچک نباشد، کار نخواهد کرد. امید ابراهیمی دقیقا همین جز در استقلال است که هنوز جانشین او موفق نبوده است.


قربانی در ادامه صحبت های خود عنوان کرد: ابراهیمی در حمله و دفاع حضور داشت و با صحبت های خود در مرکز زمین تیم را رهبری می کرد و به تیم بالانس داده بود. استقلال جانشین های مناسبی برای او دارد اما هنوز هیچ کدام کیفیت ابراهیمی را ندارند و نمی توانند جای خالی او را پر کنند.