بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 27 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مرفاوی: اگر خریدها خوب هستند چرا بازی نمی‌کنند؟
یکشنبه, 01 مهر 1397 ساعت 17:48
مرفاوی: اگر خریدها خوب هستند چرا بازی نمی‌کنند؟
سرمربی اسبق استقلال می گوید این تیم به دلیل شرایط اول فصل نتوانسته نتایج خوبی کسب کند.

صمد مرفاوی در این باره به "توپ 90" گفت: شرایط به هم بستگی دارد. تیم شرایط خوبی داشته باشد می تواند نتیجه خوبی بگیرد. استقلال شرایطش از اول فصل خوب نبود و تغییرات مدیریت و رفتن چند بازیکن کار این تیم را سخت کرد.


او ادامه داد: این شرایط که برای استقلال پیش آمده سخت است و  زمان می برد بازیکنان جدید هماهنگ شوند.  یکسری از خریدهای جدید می توانند کمک کنند و بعضی ها نمی توانند جایگزین بازیکنان سال های گذشته شوند که هواداران آنها را دوست داشتند.

سرمربی اسبق استقلال در مورد بازیکنان ناکارآمد استقلال می گوید: یکسری از بازیکنان اصلا بازی نکردند، آسیب دیده بودند و سوال من این است که این چه خریدهایی هستند که نمی توانند بازی کنند؟  بازیکن خارجی گرفته ایم و استفاده نمی کنیم، اگر خوب نیستند چرا آنها را جذب کرده اند و اگر خوب هستند چرا بازی نمی کنند؟


وی افزود: تبریزی در لیگ برتر بازی کرده و کارنامه خوبی داشته و الان هم روزبه روز بهتر می شود. باید بازیکنانی جذب می شدند که می توانستند کمک کنند. فرشاد محمدی را گرفته اند، اگر خوب است چرا استفاده نمی کنید و اگر خوب نیست چرا جذبش کرده اید؟  درست است من الان پیشکسوت هستم ولی حرفم حرف هوادار است. دوست دارم استقلال نتیجه بگیرد و با شفر یا بدون شفر فرقی ندارد.

او در مورد عملکرد شفر هم می گوید: شفر سال گذشته زمانی که آمد استقلال مهره های خیلی خوبی داشت. دست این مربی پر بود، ولی آنها رفته اند و او به عنوان سرمربی باید تیم را می بست و آن بازیکنانی که می خواست جذب می کرد. شاید این خریدها با تفکرات خودش بوده است یا نه چون من در استقلال نیستم. باید با همین موجودی کارش را ادامه بدهد. یک زمانی برانکو آمد و تیمی که نبسته بود را دوزادهم کرد ولی سال های بعد با تغییرات جزیی تیمش را مدعی کرد.  الان شفر همین حالت را دارد و هنر او این است که با همین بازیکنان شرایط خوبی را رقم بزند.

مرفاوی در مورد بازی با پرسپولیس هم می گوید: دربی حساس است و هیچکس نمی تواند بگوید چون تیمی شرایطش بهتر است می تواند موفق شود. هر تیمی به لحاظ روحی شرایط بهتری داشته باشد می تواند موفق شود چون شما در دربی نمی توانید موقعیت های زیادی درست کیند. استقلال باید شرایط گذشته را فراموش کند و ریکاوری خوب داشته باشد و به آینده فکر کند تا بتواند از بازی با پرسپولیس شرایط خوب خود را آغاز کند.