بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

چرا فغانی داور بازی های مهم نمی‌شود؟
شنبه, 31 شهریور 1397 ساعت 12:24
چرا فغانی داور بازی های مهم نمی‌شود؟
در این فصل علیرضا فغانی هرگز بازی مهمی را قضاوت نکرده و درباره دلیل این موضوع گفته می شود اختلاف با فعانی عامل این موضوع بوده است.

به گزارش "توپ 90"، پس از جام جهانی 2018 و قضاوت موفق علیرضا فغانی در آن، او به ایران بازگشت اما در لیگ هجدهم، پرکار نبود و فعلا هیچ بازی مهمی را قضاوت نکرده است. او پیش تر گلایه هایی تند علیه کمیته داوران مطرح کرد و درباره حق الزحمه، البسه داوران و... صحبت هایی گلایه آمیز انجام داد. پس از آن هم اصفهانیان درباره عدم قضاوت فغانی در بازی مهم گفت: مگر باید دلیل بگوییم؟


گفته می شود مشکلات با اصفهانیان و کمیته داوران باعث شده تا قضاوت بازی مهم به این داور بین المللی فوتبال ایران نرسد. پس از جام جهانی گمان می رفت او حداقل دیدارهایی نظیر دربی اصفهان، مصاف پایتخت نشینان با تراکتور و... را او داوری کند و حتی گزینه دربی پایتخت هم باشد، اما تاکنون این چنین نبوده است.


فغانی در بازی سپیدرود - پدیده داور مسابقه بود و عملکرد بسیار خوبی هم داشت. وی همچنین در بازی نساجی - صنعت نفت نمایش قابل قبولی داشت و به خوبی توانست جو مسابقه را کنترل کند.


او این هفته هم داور هیچ کدام از بازی های لیگ برتر نیست.


ایرج نظری یکی از پیشکسوتان امر داوری که ناظر داوری بازی صنعت نفت – پیکان بوده در این باره می گوید: « علیرضا فغانی مهمترین داور حال حاضر فوتبال ایران به شمار می رود و ما نباید او را برای هر بازی ای خرج کنیم. باید به او استراحت بدهیم و در بازی های بزرگ از او بهره ببریم. این سیاست کمیته داوران در مورد او است.»


علی دهقانی یکی از کارشناسان جوان داوری که به علیرضا فغانی نزدیک است با رد اختلافات او با کمیته داوران می گوید: « علیرضا فغانی بعد از جام جهانی در بدو ورود به تهران از کمیته داوران خواسته بود چند هفته ای به او استراحت بدهند تا از فضای قضاوت سنگین جام جهانی دور شود که کمیته داوران در این زمینه همکاری لازم را با علیرضا فغانی انجام داد. در سایر هفته ها مسافرت های خارجی علیرضا فغانی باعث شد که او بازی های مهم را سوت نزند. به طور مثال او در هفته ای که سپری شده در کره جنوبی بود و بازی های لیگ قهرمانان آسیا در شرق را سوت زد. خب این بازی ها در شرق روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود در حالی که در غرب روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد برگزاری این بازی ها هستیم. چینش داوری در ایران در روزهای دوشنبه انجام می شود تا داوران برای تهیه بلیط پرواز دچار مشکل نشوند. پیش از این علیرضا فغانی در گردهمایی داوران جام ملت ها در مالزی حاضر شد و قبل تر هم برای قضاوت بازی دوستانه ژاپن راهی این کشور شده بود که به دلیل زلزله در این کشور بدون قضاوت به تهران برگشت. »


علیرضا فغانی به تازگی استاد دانشگاه جامع علمی کاربردی باشگاه پرسپولیس شده است و شاید به همین بهانه دربی پیش رو را هم سوت نزند. از سویی کمیته داوران دوست دارد قضاوت در این بازی بزرگ را داوران دیگر هم تجربه کنند. 


در لحطه تنظیم این خبر متوجه شدیم علیرضا فغانی به کره‌جنوبی دعوت شد. خبر این چنین است: تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی در ۱۲ و ۱۶ اکتبر ۲ بازی دوستانه با تیم‌های اروگوئه و پاناما برگزار خواهد کرد و به همین دلیل از علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال کشورمان دعوت شده تا این دو دیدار را قضاوت کند.