بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال سه نفره ایران - فیلیپین

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سید علی، نامزد اول قضاوت دربی
جمعه, 30 شهریور 1397 ساعت 23:03
سید علی، نامزد اول قضاوت دربی
سیدمهدی سیدعلی داور 40 ساله فوتبال ایران، مهم ترین گزینه کمیته داوران برای قضاوت دربی 88 است.

به گزارش "توپ 90"، دربی پایتخت بین تیم های پرسپولیس و استقلال پنج شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد. این بازی همواره مهم ترین مسابقه لیگ ایران به حساب می آید اما این بار باتوجه به داستان سوپرجام، حساسیت ویژه ای دارد و شاید قضاوت آن نیز پرحرف و حدیث باشد. از این رو کمیته داوران قصد دارد با وسواس بیشتری قاضی این بازی را انتخاب کند و گفته می شود مهم ترین گزینه برای داوری در این بازی، سیدمهدی سیدعلی است.

سیدعلیِ 40 ساله در این سال ها نشان داده که توانایی بالایی دارد. او بازی های مهمی چون فینال جام حذفی دو سال قبل بین نفت - تراکتورسازی را قضاوت کرد که کمترین اعتراض را از سوی هر دو تیم به همراه داشت. او از سال 88 در لیگ برتر قضاوت می کند و با نزدیک به یک دهه داوری در سطح اول فوتبال ایران، داور باتجربه ای به حساب می آید.

او که حالا گزینه اول کمیته داوران است، پیش تر دربی تبریز بین تراکتورسازی - گسترش فولاد و دربی اهواز بین فولاد - استقلال خوزستان را قضاوت کرد و از آن ها سربلند بیرون آمد. شاید اکنون وقت آن است که این داور 180 سانتی متری در بزرگ ترین بازی فوتبال ایران حاضر باشد.

سید علی این فصل در 3 با قضاوت کرده. دیدار نساجی - ذوب آهن در هفته اول، استقلال - تراکتورسازی در هفته سوم و فولاد - سایپا بازی هایی بوده اند که سیدعلی وظیفه بازی در آن ها را داشته و به گواه کارشناسان عملکرد خوبی را به ثبت رسانده است.

البته هنوز کمیته داوران، قاضی رسمی شهرآورد فوتبال ایران را اعلام نکرده و باید دید در نهایت کدام داور، برگزیده خواهد شد.