بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 22 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی آلومینیوم اراک 1 - بادران تهران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دروازه‌بان نگرانی بزرگ السد مقابل پرسپولیس است
پنجشنبه, 29 شهریور 1397 ساعت 14:42
دروازه‌بان نگرانی بزرگ السد مقابل پرسپولیس است
باخت الدحیل برابر پرسپولیس و حذف تیمی که قطری ها بیشترین امید را برای موفقیت در آسیا به آن داشتند باعث شده تا رسانه ها و کارشناسان این کشور به این بازی و دلایل باخت این تیم  بپردازند.

به گزارش" توپ 90 " الدحیل بازی را که در کشور خودش برده بود در تهران با یک گل در نیمه اول به پایان رسید اما پرسپولیس از باخت یک برد فوق العاده ساخت و با حذف نماینده قدرتمند قطر به جمع چهارتیم رسید تا دراین مرحله به مصاف السدی برود که پیش از این دوبار مقابل پرسپولیس صف آرایی کرده و یک برد و یک باخت به دست آورده است.


با این وجود شکست الدحیل که به تیمی شکست ناپذیر در آسیا معروف شده و همه تیم های بزرگ و کوچک را با برد پشت سرگذاشته بود هنوز برای قطری ها هضم نشده است. احمد خلیل کاپیتان سابق تیم ملی قطر درباره این بازی با روزنامه الکترونیکی "الشرق" قطر گفت و گو کرده است. در ابتدای این گزارش و به نقل از کاپیتان سابق تیم ملی قطر آمده: « خروج الدحیل از جمع تیم های لیگ قهرمانان با شکست برابر پرسپولیس ایران با نتیجه سه بر یک همه را در شوک فرو برده است به ویژه اینکه کسی فکر نمی کرد چنین سناریویی برای این بازی رقم بخورد. آن هم در شرایطی که الدحیل در نیمه اول یک گل زد و بازی را با همان نتیجه در نیمه اول برد. با توجه به برد تیم در بازی رفت انتظار می رفت که در نیمه دوم الدحیل بتواند از لحاظ تاکتیکی بر حریف مسلط باشد اما آنچه در نیمه دوم شاهد بودیم ما را در شوک فرو برد. 


در ادامه حرف های احمد خلیل آمده است:«بسیاری از مسایل و مشکلات تیمی بحث فنی هستند که نبیل معلول مربی تیم باید نسبت به آن ها پاسخگو باشد به ویژه اینکه چند تغییر غیرمترقبه در تیم ایجاد شده بود قبل از این تیم با آن بازیکنان و روش نتیجه می گرفت. یکی از عجیب ترین اتفاقات این بود که یوسف العربی روی نیمکت نشسته بود در حالی که او مهاجم اصلی تیم است و انگیزه زیادی داشت تا در رقابت آقای گلی با بغداد بونجاح پیروز شود و بسیاری سوالات دیگر از جمله اینکه کریم بوضیاف کاپیتان تیم با وجود مصدومیت چرا از ابتدا در ترکیب تیم قرار گرفت؟» احمد خلیل در ادامه گفت:« در نیمه دوم ما منتظر بودیم تا تاکتیک های الدحیل برای مقابله با پرسپولیس تغییر کند اما این اتفاق نیفتاد و تغییرات و تعویض ها خیلی دیر و هیچکدام در زمان مناسب انجام نشدند.»


او افزود:« با وجود احترام برای نبیل معلول باید بخشی از این شکست را به خاطر اشتباهات او بدانیم و بخشی دیگر نیز به بازیکنان مربوط است چرا که سه گلی که تیم خورد روی سه اشتباه فردی به ثمر رسیدند. اشتباهاتی که در بازی برابر پرسپولیس در تهران انجام شد تنها به خاطر عدم تمرکز بازیکنان بود و شاید در این رابطه رازی وجود دارد که ما از آن بی خبر هستیم.»


کاپیتان سابق تیم ملی قطر همچنین گفت:«قبول دارم که پرسپولیس تیم خیلی خوبی است اما فاصله آن تیم با الدحیل به قدری نیست که از دقیقه 57 تا 90 سه گل به الدحیل بزند. این در حالی است که الدحیل فرصت های خوبی داشت که تا تعداد گل هایش را بالا ببرد. این تیم وقتی یک بر صفر جلو بود، در زمان مساوی و بعد از خوردن گل دوم و حتی سوم، این فرصت را داشت که با بازکردن دروازه حریف نتیجه را برگرداند. اما این اتفاق نیفتاد. به نظر الدحیل یک مشکل بزرگ داشت و آن یک کاپیتان مقتدر و یک فرمانده مثل ژاوی هرناندز اسپانیایی در خط هافبک السد که به خوبی می تواند تیم را در چنین مواقعی هدایت کند. همانقدر که السد از قدرت فرماندهی ژاوی در بالا رفتن مسایل روحی و فنی تیمش استفاده می کند الدحیل از این نظر رنج می برد. با این وجود فکر می کنم الدحیل یک فرصت طلایی را برای رسیدن به جمع چهارتیم نهایی لیگ قهرمانان را از دست داد و همچنان باید تمرکزش روی لیگ ستاره گان قطر باشد. این تیم در 9 بازی قبل از این دیدارش به پیروزی رسیده بود اما حالا با یک باخت حذف شده است و این خصوصیات فوتبال است.»


مشکلات السد


احمد خلیل همچنین درباره صعود السد دیگر نماینده قطر در لیگ قهرمانان گفت:« خیلی خوشحال هستیم از صعود السد اما درباره این تیم نیز یک نگرانی بزرگ وجود دارد و آن درون دروازه است. به خصوص اینکه مشعل برشام به خاطر جوانی اش کم تجربه است و اشتباهاتی را انجام می دهد. السد نیاز به یک دروازه بان خوب و درجه یک دارد تا در بازی با پرسپولیس باز هم از ناحیه دروازه بان دچار مشکل نشود.»