بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال بانوان پارس آرا 3 - مس رفسنجان 16

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

امیر، به یاد دوران پرواز عقاب (عکس)
چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 17:30
امیر، به یاد دوران پرواز عقاب (عکس)
دروازه‌بان جوان تیم ملی ایران توانست در اولین بازی فیکس خود برای تیم ملی ایران اولین کلین شیتش را ثبت کند.

به گزارش "توپ 90"،  روز گذشته تیم ملی ایران در اولین بازی تدارکاتی خود بعد از جام جهانی روسیه در تاشکند به مصاف تیم ملی ازبکستان رفت و توانست با تک گل مهدی ترابی شاگردان هکتور کوپر را شکست دهد.


امیر عابدزاده، دروازه‌بان ایرانی تیم ماریتیمو پرتغال در دومین بازی خود توانست اولین تجربه 90 دقیقه‌ای خود را پشت سر بگذارد و مقابل بازیکنان با انگیزه ازبک کلین شیت با ارزشی ثبت کند. اولین بازی عابدزاده با پیراهن تیم ملی باز هم مقابل ازبکستان قبل از شروع جام جهانی رقم خورد و او توانست نیمه اول را به صورت کامل بازی کند و در نیمه دوم سیدحسین حسینی جای وی را گرفت.


او در این فصل از مسابقات لیگ پرتغال به عنوان دروازه‌بان اول تیم ماریتیمو شناخته شده و عملکرد خوبی از خود به جا گذاشته است و حالا با اعتماد کارلوس کی‌روش جزو سه دروازه‌بان اول تیم ملی قرار گرفته است و امید زیادی به بازی کردن در جام ملت‌های آسیا دارد.


عابدزاده در مسابقه روز گذشته تیم ملی بازی جسورانه‌ و بدون ابایی را از خود به نمایش گذاشت تا نشان دهد جانشین خلفی برای پدرش خواهد بود. وی در 45 دقیقه اول مقابل ازبکستان واکنش خاصی از خود به جا نگذاشت اما در سه صحنه با خروج‌های به موقع خود موقعیت‌های حریف را خنثی کرد و نگذاشت خطری دروازه‌اش را تهدید کند.


اما در نیمه دوم با در اختیار گرفتن مالکیت توپ توسط ایران، موقعیت‌های زیادی برای ازبکستان به وجود نیامد. تنها فرصت تیم میزبان در نیمه دوم از روی تکنیک مهاجمشان به دست آمد و شوت خطرناک این بازیکن را عابدزاده با کف دست خود راهی کرنر کرد.


بی شک اگر این دروازه‌بان جوان روند خوب خود را ادامه دهد و در صحنه‌های مختلف کمی با تجربه‌تر عمل کند، می‌تواند رقیب سر سختی برای بیرانوند به حساب بیاید و یکی از شانس‌های اصلی پوشیدن پیراهن شماره یک ایران در جام ملت‌های آسیا باشد.