بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 3 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کرواسی 3 - انگلیس 3 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیسیِ مخفی؛ پیام آور شادی (عکس)
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 21:30
پرسپولیسیِ مخفی؛ پیام آور شادی (عکس)
در شبی که پرسپولیس پس از مدت ها حتی یک نماینده هم در فهرست نفرات تیم ملی نداشت، مهدی ترابی یکی از خریدهای پرسپولیس، گل پیروزی بخش تیم ملی را به ثمر رساند.

به گزارش "توپ 90"، لیست تیم ملی که از سوی کارلوس کی روش اعلام شد یکی از نکاتی که انتقاد اهالی فوتبال را در پی داشت، حضور تنها یک نماینده از باشگاه پرسپولیس بود و برخی کارشناسان فوتبال معتقد بودند که کی روش می توانست بازیکنانی نظیر علیپور، سیدجلال، نواللهی یا کامیابی نیا را به تیم ملی دعوت کند، اما کی روش هم در پاسخ به آنها جواب هوشمندانه ای داد.


سرمربی پرتغالی تیم ملی در پاسخ به انتقاد هواداران و کارشناسان فوتبالی در خصوص عدم حضور پرسپولیسی ها اعلام کرد که اگرچه حضور مستقیم از تیم پرسپولیس در تیم ملی تنها به علیرضا بیرانوند محدود شده است، ولی این تیم همچنان نماینده های خود را در تیم ملی حفظ کرده است و بازیکنانی نظیر محرمی، امیری یا مهدی ترابی بازیکنان پرسپولیسی تیم ملی به شمار می روند.


در مقابل ازبکستان کی روش ترجیح داد تا حتی از تنها پرسپولیسی تیم ملی یعنی علیرضا بیرانوند هم استفاده نکند و از امیرعابدزاده در چارچوب دروازه بهره ببرد که البته او هم سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را دارد.


اما نکته جالب توجه این مسابقه این بود که تنها گل مسابقه توسط ترابی و دقایقی پس از ورود به زمین در نیمه دوم در شرایطی به ثمر رسید که این بازیکن در نیم فصل دوم از سایپا جدا می شود و شاگرد برانکو می شود تا علیرغم اینکه پس از مدت ها تیم ملی بدون حضور حتی یک پرسپولیسی به میدان رفته بود، با گل بازیکنی برنده شود که صحبت های کی روش در مورد او صدق می کند و می توان او را پرسپولیسی نامید.

البته این اولین بار نبود که ترابی در تیم ملی به ازبکستان گل می زد؛ این بازیکن تکنیکی و سرعتی که می تواند در نیم فصل دوم مشکلات زیادی را در بخش هجومی پرسپولیس حل کند و در جام ملت های آسیا هم به کمک کی روش بیاید، در اولین دیدار ملی خود که پیش از آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل ازبکستان برگزار شد، اولین گل ملی خود را ثبت کرده بود تا با گلزنی در دیدار امشب، ازبک ها به حریف دلخواه او بدل شوند.