بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز - پورتلند بلیزرز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ایران؛ حاکم مطلق دیدار با ازبک‌ها
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 17:40
ایران؛ حاکم مطلق دیدار با ازبک‌ها
ملی پوشان فوتبال ایران تاکنون 9 بار برابر ازبکستان قرار گرفتند و توانستند آمار بسیار بهتری از حریف را به نام خود بزنند. 

به گزارش "توپ 90"، ملی پوشان فوتبال ایران برای نهمین بار برابر ازبکستان قرار می گیرند. این بازی در حالی برگزار می شود که دو تیم تاکنون در تورنمنت های مختلف به مصاف یکدیکر رفتند و بازی امشب آنها برابر یکدیگر سومین بازی تدارکاتی دو تیم به حساب می آید. 


نکته جالب درباره نتایج رودرروی این دو تیم این است که تیم ملی ایران توانسته بیشترین پیروزی در این بازی ها را به نام خود بزند و به نوعی خود را حاکم مطلق بازی های رودررو معرفی کنند به نحوی که 7 بازی از 9 دیداری که دو تیم برابر یکدیگر قرار گرفتند با پیروزی ملی پوشان ایران به پایان رسید. 1 دیدار دو تیم با تساوی تمام شد و ازبکستانی ها نیز توانستند به یک پیروزی دست پیدا کنند. 


سنگین ترین برد تیم ملی در اولین رویارویی دو تیم شکل گرفت. در بازی های آسیایی بانکوک ملی پوشان ایران توانستند با 4 گل حریف را در هم بکوبند. پس از آن دو تیم در جام ملت های آسیا 2007 و دو دوره از بازی های مقدماتی جام جهانی با هم رقابت کردند. 


تنها پیروزی ازبک ها نیز در تهران اتفاق افتاد! دیدار برگشت دو تیم در دور دوم بازی های مقدماتی جام جهانی 2014 با پیروزی یک گله ازبکستانی ها به پایان رسید. 


در 9 دیدار دو تیم ملی پوشان ایران موفق شدند 11 بار دروازه حریف را باز کنند و در طرف دیگر ازبکستان تنها 2 بار توپ را وارد دروازه ایران کرد.