بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 5 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی استقلال خوزستان 1 - نساجی مازندران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

روزی که ترس ایرانی‌ها از بنجامین ریخت
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 13:06
روزی که ترس ایرانی‌ها از بنجامین ریخت
آخرین دیدار تیم ملی در تاشکند، سومین بازی ملی پوشان در مرحله دوم بازی های مقدماتی جام جهانی است. دیداری که بنجامین ویلیامز، داور استرالیایی به قضاوت آن پرداخت.

به گزارش "توپ 90"، پانزدهم مهرماه سال 95 تیم ملی برای انجام سومین بازی خود در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی روبروی ازبکستان ایستاد. شاگردان کی روش که پیش از آن دیدار به یک پیروزی برابر قطر و یک تساوی برابر چین دست پیدا کرده بودند در این بازی توانستند با برتری کامل به حریف خود به هفتمین امتیاز این دوره از بازی ها دست پیدا کنند.

 


هیجان بالای شاگردان کی روش برای رسیدن به گل در این دیدار باعث شد تا آنها از اولین دقایق بازی راه دروازه حریف را در پیش بگیرند در نهایت پیش از پایان بازی در نیمه اول به هدف خود برسند. در دقیقه 29 این بازی حرکتی دیدنی و تکنیکی وحید امیری پشت محوطه جریمه حریف با خطای مدافع ازبک فرصت خوبی در اختیار ایران قرار داد.

 


پس از آن ارسال دیدنی شجاعی از روی ضربه ایستگاهی با پرواز به موقع سیدجلال حسینی یکی از بهترین فرصت های ایران را تبدیل به گل کرد تا اردوی ایران غرق در شادی شود. هر چند در نهایت ملی پوشان توانستند با همین یک گل مدافع میانی خود به برتری و سه امتیاز این بازی دست پیدا کنند اما تا دقایق پایانی بازی توانستند بازی هجومی و خوبی از خود به نمایش بگذارند تا علاوه بر کسب سه امتیاز، در ارائه یک بازی چشم نواز از حریف خود نیز برتر باشند.

 


یکی از نکات جالب این بازی در معرفی نام داور بود. در حالی که ایرانی ها به دلیل اتفاقات جام ملت های آسیا در استرالیا دل خوشی از بنجامین ویلیامز نداشتند کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی تعجب برانگیز برای قضاوت این دیدار مهم نام بنجامین ویلیامز را اعلام کرد. تصمیمی که اعتراض های بسیاری را به همراه داشت اما در نهایت با ادامه قضاوت  این داور بازی با برتری ایران به پایان رسید.