بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لوکوموتیو مسکو 1 - اورال 0 (فینال جام حذفی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

عزت اللهی و مسئولیت سنگین شماره 6 (عکس)
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 12:46
عزت اللهی و مسئولیت سنگین شماره 6 (عکس)
هافبک میانی تیم ملی ایران در سومین سال حضورش در تیم ملی باید به مصاف تیمی برود که اولین بازی ملی اش را برای او انجام داد.

به گزارش" توپ 90" تیم ملی ایران امروز در یک بازی دوستانه جالب در تاشکند به مصاف تیم ملی ازبکستان می رود. کارلوس کی روش برای این مسابقه علاوه بر دعوت از برخی از نیروهای جوان و به قول معروف بازیکنان ماتریس های دیگر، بازیکنانی که در جام جهانی حضور داشتند را به این اردو فراخواند. 


یکی از مهره های کلیدی و اصلی کارلوس کی روش در سال های اخیر سعیدعزت اللهی هافبک میانی 21 ساله و 190 سانتیمتری است که در دوبازی حساس جام جهانی یکی از بهترین های ایران بود. جالب است که عزت اللهی اولین بازی ملی اش را در آگوست سال 2015 و در یک بازی دوستانه برابر ازبکستان درحالی انجام داد که یک بازیکن بسیار جوان و هجده ساله بود. او اما حالا بعد از حضور در جام جهانی و چند سال بازی در لیگ های اروپایی یکی از باتجربه های تیم ملی است. 


عزت اللهی در این فصل از رقابت ها و در آخرین روزهای نقل و انتقالات در یک انتقال جالب به تیم فوتبال ریدینگ در چمپیونشیپ انگلستان پیوست. سعید یکی از بازیکنانی است که می توان او را محصول تفکرات کی روش دانست چرا که از جوانی به تیم ملی دعوت شد و حتی درباره انتخاب ریدینگ نیز عنوان کرد که سرمربی پرتغالی تیم ملی برای این انتقال او را کمک کرده است.


عزت اللهی در حالی در جوانی شماره 6 یکی از مهمترین لباس های تیم ملی ایران به تن کرده که می تواند یکی از بازیکنان باتجربه ایران در جام ملت های آسیا باشد. او جانشین کریم باقری و جوادنکونام دوبازیکن و کاپیتان بزرگ دهه های اخیر فوتبال ایران شده و به نظر با سبک و سیاقی متفاوت تر و شاید مدرن تر بهترین جانشین برای این نام های بزرگ باشد.


او یکی از بازیکنانی است که بدون حضور در تیم های رنگی توانسته  27 بازی ملی آن هم در 21 سالگی در کارنامه اش به ثبت برساند. البته که عزت اللهی به اندازه شماره شش های قبلی تیم ملی باقری و نکونام در گلزنی موفق عمل نکرده است و تنها در اولین سال حضورش در تیم ملی و در بازی با ترکمنستان در مقدماتی جام جهانی یک گل زد. البته او یک گل زیبا و جذاب دیگر در جام جهانی 2018 روسیه و بازی برابر اسپانیا به ثمر رساند که داور مسابقه آن را نپذیرفت. گلی که کی روش هنوز معتقد است که سالم بوده است و می توانست نه فقط زندگی حرفه ای سعید که سرنوشت تیم ملی در جام جهانی را تغییر دهد.


تیم ملی ایران با بازیکنان جوان و با تجربه ای مثل سعید عزت اللهی  که سال ها است در فوتبال اروپا بازی می کنند می تواند شانس اصلی قهرمانی در جام ملت های آسیا باشد.