بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نظر سنجی: ترکیب تیم ملی ایران مقابل ازبکستان
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 10:36
نظر سنجی: ترکیب تیم ملی ایران مقابل ازبکستان
اولین بازی تدارکاتی ایران در راه آماده سازی جام ملت های آسیا امشب در شرایطی مقابل ازبکستان برگزار می شود که انتخاب ترکیب اصلی از بین ستاره های حاضر دشوارترین کار ممکن است.

به گزارش "توپ 90"، 25 بازیکن با صلاحدید کارلوس کی روش راهی تاشکند شدند تا شانس حضور در اولین بازی تدارکاتی ایران قبل از جام ملت های 2019 امارات را داشته باشند، ستاره هایی که اکثریت آنها در فهرست نهایی تیم ملی در جام جهانی هم حضور داشتند تا به این ترتیب از آنها به عنوان یکی از بخت های اصلی قهرمانی در آسیا نام برده شود.


کارلوس کی روش که خوب می داند بعد از نمایش آبرومندانه ایران در گروه دشوار جام جهانی انتظارات از او و شاگردانش به مراتب بالا رفته و همگان انتظار جنگیدن این تیم برای قهرمانی در جام ملت های آسیا را دارند در فهرست مدعوین به اردوی تیم ملی استراتژی کلی خود برای مسافران امارات را مشخص کرد چون بعید به نظر می رسد در فاصله سه ماه تا آغاز بزرگ ترین تورنمنت فوتبال در قاره کهن او بخواهد ترکیب تیمی ایران را دگرگون کند.


با نگاهی به این فهرست 25 نفره همین طور نفراتی که بنا به دلایل مختلف از جمله مصدومیت و مشکلات شخصی در این سفر همراه ایران نبودند می توان گفت انتخاب 11 نفر اصلی برای ایران به سخت ترین چالش ممکن برای مرد پرتغالی تبدیل شده است، چالشی دشوارتر از روند تمدید قرارداد او با فدراسیون فوتبال و پشتیبانی که کارلوس در راه آماده سازی تیم انتظار دارد.


بررسی تک به تک پست ها با نفرات مدعی حضور در این پست ها این واقعیت را به اثبات می رساند که در حال حاضر در هر پست دو تا سه بازیکن آماده و باانگیزه در اردوی تیم ملی حضور دارند که هر کدام شان لایق اعتماد از سوی سرمربی برای نشان دادن توانایی های خود هستند از همین رو می توان اعتراف کرد کی روش برای انتخاب 11 نفر اصلی روزها و لحظات دشوار و تعیین کننده ای پیش رو خواهد داشت.


جدال امشب با ازبکستان اولین گام از چالش جدید مربی پرتغالی محسوب می شود از همین رو ترکیبی که او در ابتدا به میدان می فرستد می تواند از دو جنله حائز اهمیت باشد . اول این که او با به میدان فرستادن اسکلت اصلی تقریبا برنامه های خود و آن چه در ذهن دارد را برای قهرمانی در آسیا رو خواهد کرد یا دوم این که با اعتماد به جوانان کمتر میدان دیده در ترکیب اصلی رقبای سرسختی برای نفرات اصلی مدنظرش خواهد ساخت تا حس جنگیدن برای حفظ جایگاه اصلی را میان نفرات آب دیده شده در جام جهانی را زنده نگه دارد.

با توجه به تمام گمانه زنی های موجود همین طور با اشاره به نفرات غایب در این اردو انتخاب کردن ارنج اصلی تیم ملی را به شما مخاطبان و همراهان همیشگی "توپ 90" سپردیم تا ارنج احتمالی و مورد نظرتان برای تیم ملی ایران چه در بازی امشب چه برای سایر بازی های تدارکاتی همین طور جام ملت های آسیا را انتخاب کنید.