بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 1 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه تنیس‌ رافائل‌ نادال - فرانسیس‌ تیافوی (تنیس‌ آزاد‌ استرالیا‌ 2019)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

از زورآزمایی با بزرگان تا جدال های تمام آسیایی
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 18:04
از زورآزمایی با بزرگان تا جدال های تمام آسیایی
تیم های ملی آسیایی که خود را برای جام ملتها آماده می کنند، فردا در روز موسوم به فیفادی با حریفان تدارکاتی دیدار خواهند کرد.

به گزارش "توپ 90"، تیم هایی آسیایی در حالی فردا برای آمادگی هرچه بیشتر  به مصاف حریفان شان می روند که مهمترین دیدار، جدال ازبکستان و ایران است. این دیدار به داوری دیمیتری ماشینتسیف قرقیزستانی ساعت 19:30 به وقت تهران برگزار می شود.

قبل از این دیدار ژاپنی ها در ساعت 14:50 با مربی جدیدشان نیشینو  پس از تاخیر دو روزه ناشی از زلزله 6.8 ریشتری به مصاف تیم کاستاریکا می روند. از نکات جالب توجه این بازی حضور فغانی با تیم داوری ایرانی برای قضاوت این دیدار بود ،که بعد ازلغو بازی به ایران برگشتند. آخرین دیدار این دو تیم   حدود 4 سال پیش به برتری 3 بر یک ژاپن منجر گردید. در آن بازی اندو، کاگاوا و کاکیتانی برای ژآپن گلزنی کردند و برایان رویز گل کاستاریکا را به ثمر رسانده بود. غایب بزرگ این دیدار جوئل کمپل می باشد.

همزمان با آغاز نیمه دوم دیدار ژاپن و کاستاریکا، کره جنوبی میزبان تیم شیلی  خواهد بود.کره ای ها پس از قهرمانی در  المپیک آسیایی اندونزی، در حالی به مصاف شیلی می روند که برای اولین بار بر روی نیمکت خود ستاره و سرمربی سابق تیم ملی پرتغال، یعنی پائولو  بنتو 49 ساله را می بینند. او که با کره قراردادی 4 ساله امضا کرده است، برای اولین محک خود تیم بسیار سختی را در مقابل دارد.

در دیگر دیدار تیم های آسیایی فردا 20 شهریور سنگاپور به مصاف فیجی می رود. این دیدار ساعت 16  برگزار خواهد شد.

اما تیم ملی قطر بعد پیروزی مقابل چین، از ساعت 20:30 فردا به مصاف فلسطین می رود و این دومین گام این تیم برای جام جهانی  2022 تلقی می شود. در حالی که از زیدان  برای تصاحب سرمربیگری این تیم نام برده می شد، هنوز رهبری تیم قطر بر عهده فیلیکس سانچز استرالیایی است. او با توجه به برنامه چند منظوره ای که  ترتیب داده است اعتقاد دارد تا ماه نوامبر 2022 تیم قطر  کاملا به مرز آمادگی خواهد رسید. اما بر کسی پوشیده نیست که نتایج بازی های تدارکاتی مثل بازی با فلسطین  نقش عمده ای در ابقای او در این  پست خواهد داشت.

همزمان با این دیدار اردن  در ورزشگاه ملک عبدالله در امان میزبان تیم عمان خواهد بود .   


تیم های ملی عراق و کویت هم امروز با یکدیگر دیداری دوستانه را برگزار می کنند.

ساعت برگزاری دیدارهای فردا به این شرح است:


   ژاپن  14:50  کاستاریکا
   کره جنوبی  15:30  شیلی
   سنگاپور  16:00  فیجی
  ازبکستان  19:30  ایران
  قطر  20:30  فلسطین
  اردن  20:30  عمان