بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر 0 - ساسولو 0 (گزارش اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

الزامات جدید لیگ برتر فوتبال بانوان
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 16:43
الزامات جدید لیگ برتر فوتبال بانوان
رقابت های فوتبال لیگ برتر بانوان امروز قرعه کشی شد. قوانینی برای این دوره از رقابت ها مصوب شده که قطعا باید مورد نظر تمام تیم های حاضر قرار بگیرد.

به گزارش "توپ 90"، دوازده تیم حاضر در رقابت های لیگ برتر بانوان از 27 آبان ماه بازی های خود را آغاز خواهند کرد. برای این دوره از رقابت ها مواردی به صورت قوانین جدید لیگ برتر در آمده که قطعا باید مورد توجه تمام تیم های حاضر قرار بگیرد و در جریان بازی ها لحاظ شود.


* در حالی که پیش از این قرار بود بازی ها از اوایل مهرماه آغاز شود به دلیل بازی های دو تیم ملی زیر 19 سال و بزرگسالان و همچنین به دلیل آنکه تعطیلات نیم فصل تیم ها را دچار مشکل مالی و پرداخت هزینه بیشتر نکند بازی ها از 27 آبان ماه آغاز خواهد شد.


*  سهمیه بازیکنان تیم های لیگ برتری 30 بازیکن است که از این تعداد 18 بازیکن بزرگسال، 7 بازیکن زیر 23 سال و 5 بازیکن نوجوانان (15 و 16 سال) در هر تیم حضور خواهند داشت.


* انتخاب ساپورت ورزشی پیش از انتخاب لباس ورزشی تیم ها اهمیت دارد و باید این موضوع به سازمان لیگ اعلام شود. بدین منظور که به تن کردن ساپورت هم رنگ با لباس ورزشی الزامی است و به همین دلیل بازیکنی که با ساپورت هم رنگ با لباس به میدان بیاید از بازی وی جلوگیری خواهد شد.


* هر تیم باید دارای دو دست لباس باشد و به هیچ وجه لباس ها نباید یک شکل و یکرنگ باشند و باید تضاد رنگی داشته باشد.


* تیم ها در کنار زمین به همراه آمبولانس باید پزشک داشته باشند و پرستار مورد قبول نیست ضمن آنکه دستگاه شوک هم یکی از ملزومات کنار زمین است.


* بازیکنان فوتسال نمی توانند هم در فوتسال و هم در فوتبال باشند چون غیرحرفه ای است و آسیب زیادی به بازیکنان وارد می کند.


* ارسال مدارک باشگاه و آماده سازی تیم ها تا تاریخ 30 مهرماه است و سازمان لیگ حتی یک روز هم بابت ارسال مدارک صبر نخواهد کرد و در صورت عدم ارسال اسناد مجبور به خروج نام باشگاه از مسابقات خواهند شد و تیم های یازدهم و دوازدهم که فصل گذشته از لیگ برتر به لیگ دسته اول سقوط کرده اند جایگزین آنها می شوند.


* برای بهبود شرایط و رشد فوتبال بانوان سازمان لیگ به تیم ها توصیه کرده تا هر تیم برای خود یک مدیررسانه ای همراه با دوربین فیلمبرداری انتخاب کند تا پخش بازی ها به صورت اینترنتی در سازمان لیگ صورت بگیرد.


* تیم های بانوان لیگ برتری از پرداخت مالیات معاف هستند و صحبت از پرداخت مالیات به هیچ وجه در خصوص آنها صدق نمی کند.