بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 24 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر - لوگانو (دوستانه باشگاهی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ژنرال با ریش، وقتی دلار 100 تومان هم نبود! (عکس)
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 14:22
ژنرال با ریش، وقتی دلار 100 تومان هم نبود! (عکس)
امیرقلعه نویی بی شک یکی از چهره های شاخص فوتبال ایران طی 30 سال گذشته و حتی قبل تر بوده است.

به گزارش "توپ 90"، امیرقلعه نویی فوتبال خود را در بحبوحه آغاز انقلاب اسلامی ایران و آغاز جنگ در تیم فوتبال راه آهن آغاز کرد و پس از دو سال حضور در این تیم به شاهین پیوست که یکی از تیم های مطرح آن زمان در تهران بود.


شش سال حضور در شاهین در شرایطی که فوتبال ایران زیر سایه جنگ نمی توانست فضایی برای دیده شدن پیدا کند و محدودیت های فراوانی داشت، برای امیر کافی بود تا مورد توجه السد قطر قرار بگیرد و در روزگاری که لژیونر شدن آسان نبود، یک سال برای این تیم بازی کرد.


امیرقلعه نویی سپس در سال 67 به فوتبال ایران بازگشت و ماجراجویی های خود با تیم استقلال را شروع کرد؛ امیر که با آبی پوشان به قهرمانی آسیا هم دست یافته بود، پس از سقوط استقلال به دسته سوم، علیرغم تمام پیشنهاداتی که داشت، با این تیم به دسته سوم هم رفت.

 


قلعه نویی پس از سقوط آبی پوشان پایتخت به دسته سوم با پیشنهاد 5 میلیونی سپاهان مواجه شد که اکنون دوره دوم مربیگری خود را در این باشگاه سپری می کند ولی ترجیح داد با مبلغ 700 هزار تومان در استقلال ماندنی شود.


در این زمینه فیروز کریمی نیز در یکی از مصاحبه های خود ضمن تایید این موضوع عنوان کرده: «قلعه نویی را پس از سقوط استقلال برای پاس می خواستم و پیشنهاد خوبی از سوی محمد طباطبایی مدیرعامل باشگاه به او دادیم ولی قبول نکرد و با استقلال ادامه داد.»


امیرقلعه نویی که در فوتبال ایران به ژنرال معروف است، در نهایت و به دلیل آسیب دیدگی کهنه ای که از ناحیه زانو داشت و هنوز هم با آن دست و پنجه نرم می کند، در سال 1376 به دوران حرفه ای فوتبال خود خاتمه داد و از سال 1380 به صورت رسمی کار خود را در عرصه مربیگری آغاز کرد.

 

 

این مربی طی دوران مربیگری و با افتخاراتی که کسب کرده، سال هاست عنوان پرافتخارترین مربی لیگ برتر را یدک می کشد ولی شاید علاقمندان به فوتبال چهره قلعه نویی وقتی با صورتی تراشیده نشده برای استقلالی ها در میانه میدان بازی می کرد را ندیده باشند یا فراموش کرده باشند؛ زمانی که با این روزها خیلی تفاوت داشت و قیمت دلار 100 تومان هم نبود.