بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 5 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال هیوستون راکتس - یوتاجاز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سفیرکره جنوبی: دایی و نکونام را می‌شناسم
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 13:40
سفیرکره جنوبی: دایی و نکونام را می‌شناسم
رئیس فدراسیون فوتبال ایران امروز با سفیر کره جنوبی در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش" توپ 90" و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال ، امروز یوجانگ هیان سفیر کشور کره جنوبی در ایران با حضور در دفتر مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران با او گفت و گو کرد. یوجانگ هیان، در این نشست به مهدی تاج گفت: «خوشحالم که امروز به دیدار شما آمدم و برایتان آروزی سلامتی می کنم. من از قبل فوتبال ایران را دنبال می کردم و بازیکنانی مانند علی دایی و جواد نکونام را می شناسم و علاقه زیادی به فوتبال ایران دارم.»


او در ادامه گفت: «ایران و کره جنوبی دو تیم قدرتمند در قاره آسیا هستند و امیدوارم هر روز نسبت به گذشته پیشرفت بیشتری کنند. ما آمادگی هر گونه همکاری و هماهنگی برای برقراری ارتباط با فدراسیون فوتبال ایران را داریم و معتقدم فوتبال و فوتسال ایران طی چند سال گذشته بسیار پیشرفت داشته اند و عملکردشان مطلوب بوده است. ما نیز می خواهیم این ارتباط گسترش پیدا کند و تیم های مختلف ایرانی در رده سنی پایه، فوتسال و بانوان برای برگزاری بازیهای تدارکاتی به کره جنوبی بیایند.»


سفیرکره جنوبی در ایران همچنین اضافه کرد:« پیش تر فوتبال در اروپا و آمریکای جنوبی حرف اول را می زد، اما با نمایش خوب تیم های ایران، کره جنوبی و ژاپن در بازیهای جام جهانی 2018 روسیه نشان دادیم تیم های آسیایی نیز به سطح فوتبال اروپا نزدیک کرده اند.»


در ادامه مهدی تاج با اشاره به بازی ایران و کره جنوبی در شب تاسوعای حسینی گفت: «دو سال گذشته بازی ایران و کره جنوبی در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 برگزار شد، جا دارد از هواداران کره ای بخاطر اینکه با عزداران ایرانی همدردی کردند و نسبت به فرهنگ و مذهب ما ادای احترام کردند، تشکر و قدردانی کنم.»


رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: «با فدراسیون فوتبال کره جنوبی ارتباط نزدیکی داریم. در جلسه گذشته هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا که در توکیو برگزار شد، ملاقاتی با دکتر چونگ، رئیس فدراسیون کره جنوبی داشتم و آمادگی خود را برای گسترش ارتباطات بیشتر بین دو فدراسیون اعلام کردیم. بدون تردید همکاری  با کره جنوبی  به پیشرفت و توسعه فوتبال ایران کمک بسزایی می کند.»