بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی جوانان استقلال 2 - جوانان پرسپولیس 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ترابی؛ از سرزمین مقدس با اندکی یاغی‌گری
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 11:34
ترابی؛ از سرزمین مقدس با اندکی یاغی‌گری
مهدی ترابی امروز در شرایطی تولد 25 سالگی‌اش را جشن خواهد گرفت که در آستانه جدال با تیمی است که اولین گل ملی‌اش را برابر آن ثبت کرده است.

به گزارش "توپ 90"، وقتی با تکنیک خارق العاده‌اش در منطقه اشتهارد همه را میخکوب کرد، کمتر کسی تصور حضور او در تیم ملی و پشت سر گذاشتن این مسیر سخت را می‌کشید اما او با همان سرعت خارق العاده‌اش تمام رده‌های ملی را پشت سر گذاشت تا اکنون جایگاه ویژه‌ای در دل یکی از سخت پسندترین سرمربیان تیم ملی داشته باشد. بازیکنی که بیشتر از اینکه با زبانش کارش را جلو بیندازد سعی دارد با ساقش جادو کند.


او اکنون ویترین فوتبالی و ورزشی شهرستان اشتهارد که به معنی سرزمین مقدس است تبدیل شده است. پدری فرهنگی باعث شده بود تا از همان ابتدا با حجب و حیای خود خیلی زود در دل فوتبالدوستان جا بیفتد و کم حرفی یکی از خصیصه‌های جالب او محسوب می‌شود. حتی اکنون که با یک تصمیم سه باشگاه سایپا – تراکتورسازی و پرسپولیس را بهم ریخته است.


بعد از روزهای پرخاطره رفت و برگشت‌های 100 کیلومتری از تهران تا اشتهارد برای حضور در سایپا، در نهایت توسط مجتبی تقوی در سال 91 عضو تیم نارنجی‌پوشان شد. در اولین بازی خود مقایل مس کرمان بازی کرد و با تکنیک نابش چشم‌ها را خیره کرد. با همین تکنیک توانست به تیم امید راه یابد و ستاره ایران در تیم ناکام مقدماتی المپیک لقب گرفت. این ناکامی تیمی و موفقیت فردی اما برای او به قیمت حضور در تیم ملی و در قاب کارلوس کی‌روش همراه شد. نورچشمی کی‌روش حتی با پای شکسته هم عضوی از تیم آقای سی کیو بود و اکنون در روز تولدش و در آستانه بازی تدارکاتی مقابل ازبکستان بد نیست بدانید که اول گل ملی‌اش را برابر این حریف به ثمر رسانده است. ترابی در 17 بازی ملی موفق به گلزنی مقابل ازبکستان، گوام، ژاپن و قرقیزستان شده است. 


درخشش ادامه دار او در ترکیب سایپا تاکنون مشتریان زیادی را روانه دفتر خودروسازان کرده تا به دنبال رضایتنامه او باشند اما در نهایت در ابتدای فصل این پرسپولیس بود که در محرومیت نقل و انتقالاتی موفق به جذب او شد. دهم تیرماه یک روز ویژه برای این بازیکن محسوب می‌شود و او به زعم خود توانست به آرزوی دوران کودکی‌اش جامه عمل بپوشاند و البته یک اتفاق جنجالی مسیر این انتقال را با چالش مواجه کرده است. تراکتور مدعی جذب و قرارداد این بازیکن شد تا انتقالش برای قطعیت در انتظار رای کمیته تعیین وضعیت بازیکن باشد. 


ترابی تا ورود به دنیای جدید فاصله چندانی ندارد. او دیگر مانند گذشته کم حرف و سر به زیر نیست و اندکی هم راه و رسم یاغی شدن را آموخته است. دیگر موهایش فرفری و مجعد نیست وآنها را صاف می کند. با این حال هواداران تیم سرخپوش تهرانی توقعات بالایی از او دارند. پسر سرزمین مقدس اما آرزوهای بزرگی در جمع پرسپولیس در ذهن خواهد داشت؛ از ستاره شدن تا لژیونری و باید دید در زمان فوت کردن شمع 25 سالگی در جمع شاگردان کی‌روش، در سال آینده کدام آرزوی بزرگش برآورده شده است.