بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر 0 - ساسولو 0 (گزارش اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پیرمرد آرژانتینی تشنه موفقیت با ازبکستان(عکس)
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 10:58
پیرمرد آرژانتینی تشنه موفقیت با ازبکستان(عکس)
کوپر در ادامه چالش های متفاوت در عالم مربیگری این بار راه آسیا را در پیش گرفت تا جاه طلبی های خود را در قاره کهن ادامه بدهد.

به گزارش"توپ 90"، هکتور کوپر آرژانتینی همان مربی که اولین بار نام خود را با والنسیا بر سر زبان ها انداخت بعد از نزدیک به دو دهه حضور در سطح اول باشگاهی اروپا همین طور تیم ملی مصر راه آسیا را در پیش گرفت تا با نشستن روی نیمکت ازبکستان وارد یکی از چالش های هیجان انگیز دیگر در این عرصه شود.


کوپر که نمایش ها و تئوری های مربیگری اش همواره سوژه ای جذاب برای رسانه های معتبر دنیا بود در شرایطی گام به آسیای میانه گذاشت که باید ازبکستان را برای ورود به بزرگ ترین تورنمنت ملی فوتبال آسیا آماده کند، رقابت هایی که تا سه ماه آینده به میزبانی امارات برگزار می شود و ازبک ها امیدوار هستند با بهره بردن از تفکرات بزرگ ترین مربی خارجی که وارد فوتبال این کشور شده بتوانند در جمع مدعیان قرار بگیرند.


کوپر آرژانتینی در اولین تجربه هدایت ازبک ها چند روز قبل در تاشکند مقابل سوریه جنگ زده به تساوی 1-1 رسید، نتیجه ای که نه تنها انتظارات را برآورده نکرد بلکه انتقاداتی نیز به خاطر نمایش تدافعی برای این مربی در پی داشت. کوپر که تنها چند روز فرصت داشت تا شاگردانش را آماده کند در طول 90 دقیقه این بازی کنار خط طولی جنب و جوش فراوانی داشت تا عصبانیت های گاه و بی گاه او از دست بازیکنان ازبک صحنه های جالبی خلق کند.


با دیدن این صحنه ها می شد کاملا پی برد پیرمرد ارژانتینی همچنان تشنه موفقیت های بیشتر در عرصه فوتبال جهان است، موفقیت هایی که بعد از رساندن مصر به جام جهانی بعد از 28 سال ادامه پیدا کرد و حالا به آسیایی میانه رسیده تا بلکه ازبکستان با کوپر بتواند در جمع مدعیان درجه اول قاره کهن قرار بگیرد.


مربی آرژانتینی و شاگردانش فرداشب در ورزشگاه ملی تاشکند میزبان ایران خواهند بود و برتری مقابل کارلوس کی روش و پایان دادن به روند شکست ناپذیری ایران در آسیا می تواند سکوی پرتابی برای کوپر در همین روزهای ابتدایی ورود به ازبکستان باشد بلکه بر میزان محبوبیت او افزوده شود.