بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قربانی: هر کاری کردم به چشم استقلالی‎ها نیامدم
یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 16:52
قربانی: هر کاری کردم به چشم استقلالی‎ها نیامدم
مهاجم سابق استقلال می گوید حضور در لیگ اروپا بهترین فرصت برای او است تا بتواند در فوتبالش پیشرفت کند و به تیم های مطرح تر اروپا برود.

علی قربانی دو فصل پیش در استقلال بازی کرد و اتفاقا آمار خوبی هم در گلزنی به جا گذاشت اما برای فصل جدید برای تمدید قرارداد با مدیران این باشگاه به توافق نرسید و به جای حضور در فوتبال ایران راه اروپا را در پیش گرفت تا بتواند با حضور در اسپارتاک اسلواکی قهرمان فصل گذشته این کشور در یورولیگ حاضر شود و برابر تیم های مطرح دنیا به میدان برود. 


علی قربانی در گفت و گو با توپ 90 صحبت های جالبی در مورد جدایی از استقلال، پیشنهادهایش از تیم های داخلی و حضوردر تیم اسپارتاک به زبان آورد که در زیر می خوانید: 


چطور شد که قراردادت با استقلال تمدید نشد؟


همانطور که خودتان می دانید بعد از اینکه فصل تمام شد حرف و حدیث های زیادی در مورد جدایی من از استقلال به وجود آمد اما آقای شفر در صحبت هایی که با من و با مدیربرنامه هایم انجام دادند اعلام کردند که می خواهند قراردادم تمدید شود اما اقدامی از سوی باشگاه صورت نگرفت. من حتی با اینکه فصل شروع شده بود به خاطر استقلال منتظر ماندم اما در نهایت وقتی با مدیران استقلال به توافق نرسیدم ترجیح دادم جدا شوم.


با این شرایط به نظر دوست داشتی که در استقلال بمانی، درست است؟


بله من دوست داشتم بمانم و حتی چند هفته ای هم منتظر استقلال ماندم اما هیچ اقدامی از سوی مدیران این باشگاه صورت نگرفت. بعد از این اتفاق تصمیم نهایی ام را گرفتم و به فوتبال اروپا رفتم. 


در این بین شایعات زیادی مطرح شده که تو وقتی از حضور در استقلال منصرف شدی پیشنهادهای عجیب و غریبی به تیم های مثل پیکان و تراکتورسازی دادی. 


پیشنهاد عجیب و غریب را که اصلا قبول ندارم. من پیشنهادهایم را به دو باشگاه تراکتور و پیکان دادم و حتی با مبلغی کمتر آنها حاضر شدند قرارداد امضا کنند اما من بعد از اینکه حضورم در استقلال منتفی شد، دوست داشتم به اروپا بروم که خدا را شکر این اتفاق برایم افتاد.


در طول دو سالی که در استقلال بودی شاید هواداران خیلی رابطه خوبی با تو نداشتند. این موضوع را قبول داری؟


این مساله کاملا درست است. من قبول دارم که در یکسری از بازی ها عملکرد خوبی نداشتم و موقعیت هایی را از دست دادم اما وقتی خوب هم بودم و در بعضی از بازی ها گل و پاس گل می دادم هرگز به چشم هواداران نیامد. من در طول دو سالی که در استقلال بودم نمایش بدی نداشتم اما نمی دانم چرا هرگز نتوانستم دل هواداران این تیم را به دست بیاورم.


به خاطر اینکه خودت را به هواداران ثابت کنی دوست داشتی در استقلال بمانی؟


دقیقا همین طور است. من به توانایی های خودم ایمان داشتم و می دانستم نگاهی که هواداران استقلال به من دارند را می توانم عوض کنم. من اهل این نبودم که به جایی آرام بروم و بدون حاشیه فوتبالم را بازی کنم. دوست داشتم بجنگم و دل هواداران استقلال را به دست بیاورم اما به هر حال اتفاقی افتاد که از این تیم جدا شدم و به اسپارتاگ رفتم.


الحاجی گرو مهاجم این فصل استقلال شرایطی شبیه به فصل گذشته تو دارد، خودت فکر می کنی این بازیکن می تواند در استقلال موفق باشد؟


من یکی از بازی ها گرو را دیده ام و به نظرم بازیکن خوبی است. درست است او نتوانسته گل بزند و موقعیتی به دست نیاورده است اما به نظرم اگر هواداران استقلال حمایت کنند او آینده درخشانی در این تیم دارد و امیدوارم بتواند کمک کند. 


چطور شد تیم اسپارتاک اسلواکی را برای ادامه فوتبالت انتخاب کردی؟


بعد از اینکه از استقلال جدا شدم خیلی دوست داشتم حضور در فوتبال اروپا را تجربه کنم؛ یکی، دو پیشنهاد هم به دستم رسید اما پیشنهادهای قابل توجه و خوبی نبود، در حال امضای قرارداد با یک تیم ایرانی بودم که به یکباره پیشنهاد اسپارتاگ به دستم رسید و فکر کردم این تیمی است که می توانم در آن پیشرفت کنم. 


اینکه اسپارتاگ در لیگ اروپا حضور دارد در انتخاب تو موثر بود؟


صددرصد چون من این فرصت را دارم 6 بازی برابر تیم های بزرگ دنیا به میدان بروم و خودتان می دانید اگر در این بازی ها بتوانم خودم را نشان بدهم ممکن است آینده فوتبالی ام کاملا عوض شود و باشرایط بهتر به تیم های قدرتمند اروپا بروم. 


هدفت از حضور در لیگ اسلواکی چیست؟


من همیشه دنبال پیشرفت هستم و الان هم انگیزه ام از حضور در این تیم دقیقا همین است. می خواهم با درخشش در لیگ اسلواکی آرام آرام پیشرفت کنم و به تیم های بهتر اروپا بروم.


مهمترین بازیکن تیم شما بازی می کند کیست؟ 


من هنوز بازیکنان این تیم را کامل نمی شناسم چون کمتر از یک هفته است در تمرینات این تیم شرکت می کنم.


تعداد تماشاچی های شما در بازی های خانگی چه تعدادی است؟


اسپارتاک پرهواداران ترین تیم لیگ اسلواکی است. در  پلی اف لیگ اروپا که خودم از نزدیک تماشا کردم 40 هزار هوادار آمده بودند و استادیوم پر شده بود. هواداران ما دیوانه وار تیم شان را دوست دارند و شبیه ایرانی ها عاشق فوتبال هستند. 


مسئله زبان را چطور حل می کنی با توجه به اینکه زبان کشور اسلواکی با زبان کشور ایران خیلی فاصله دارد؟ 


زبان انگلیسی بلد هستم، مربی و بازیکنان هم بیشتر انگلیسی صحبت می کنند و این کار من را ساده می کند. 


بازیکنان خارجی اسپارتاک اهل کدام کشورها هستند؟


ما 2 بازیکن مجارستانی و لهستانی داریم و  اکثر بازیکنان مان اهل اسلواکی هستند. 


چقدر از محل اقامت تو تا زمین تمرین فاصله است؟ 


من فعلا در هتل هستم که چسبیده به زمین تمرین است. قرار است به زودی به من خانه بدهند. 


باشگاه اسپارتاک چه امکاناتی را در اختیارت قرار داده است؟ 


قرار است خانه برایم بگیرند و به زودی این اتفاق می افتد. 


بهترین خاطره تو از بازی در استقلال کدام است؟


بازی با پرسپولیس که در پیروزی 3 بر 2 توانستم گل دوم را بزنم. خیلی لذت بخش بود و این خاطره را هرگز فراموش نمی کنم.


و بدترین خاطره؟


بازی با سایپا  بدترین خاطره ام بود، نه فقط فوتبالی بلکه بدترین شب زندگی ام بود. من به خاطر موقعیت هایی که خراب کردم  در زمین گریه کردم و تا صبح نخوابیدم.