بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه مسابقه مجتبی عابدینی در رقابتهای شمشیربازی بوداپست

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

عزم جزم کرمانی ها برای لیگ برتر
یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 15:55
عزم جزم کرمانی ها برای لیگ برتر
دو نماینده استان کرمان عملکرد خوبی تا اینجای لیگ آزادگان داشته اند و جایگاه های اول و دوم را در اختیار دارند.

به گزارش "توپ 90"، پس از پنج فصل دوری از لیگ برتر، فوتبال کرمان امیدوار است در لیگ نوزدهم یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد. آن ها هم اکنون تیم های مس کرمان، مس رفسنجان و گل گهر سیرجان را در لیگ آزادگان دارند و نکته جالب این که 2 تیمشان در صدر جدول قرار گرفته است.

کرمانی ها از لیگ ششم تا سیزدهم مس کرمان را در لیگ برتر داشتند و حتی این تیم در یک مقطع به مسابقات آسیایی نیز راه یافت و تا یک چهارم هم پیش رفت! در لیگ دهم نیز باتوجه به صعود مس سرچشمه، کرمانی ها برای اولین بار در تاریخ دربی لیگ برتری را تجربه کردند!

تیم مس کرمان در طول 9 فصل حضور لیگ برتری اش، بازیکنان بسیار خوبی را به فوتبال ایران معرفی کرد. لوسیانو ادینهو، قاسم دهنوی و... بازیکنانی بودند که از فوتبال کرمان و تیم مس به لیگ ایران معرفی شدند و سال ها فوتبال بازی کردند.تیم مس کرمان به جز یک مقام سومی لیگ برتر، یک بار هم تا پای قهرمانی جام حذفی پیش رفت اما در فینال به تراکتور باخت.

اکنون تیم های گل گهر سیرجان و مس کرمان که از استان کرمان در لیگ آزادگان حضور دارند پس از گذشت 4 هفته، در صدر جدول قرار گرفته اند و از لحاظ فنی هم تیم های قدرتمندی بوده اند. مسی ها به ترتیب شهرداری ماهشهر، آلومینیوم اراک و اکسین البرز را از پیش رو برداشتند و البته یک شکست تلخ برابر تیم هم استانی گل گهر سیرجان تجربه کردند. از آن طرف شاگردان وینکو بگوویچ مس، نود و خونه به خونه را بردند و با شاهین به تساوی رسیدند. بی شک با ادامه این روند یکی از این دو تیم راهی لیگ برتر خواهند شد و به حسرت چند ساله مردم کرمان پایان خواهند داد اما نباید فراموش کرد در لیگ آزادگان معمولا هفته های آخر سرنوشت ساز هستند و چه بسا تیم های میانه جدولی در هفته های واپسین، به منطقه سبز جدول برسند.

لازم به ذکر است مس و گل گهر هفته آینده با شاهین و آلومینیوم دیدار خواهند کرد.

دیگر نماینده کرمان یعنی مس رفسنجان از 3 بازی 4 امتیاز کسب کرده و در رده دهم جای دارد.