بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال شهرداری گرگان 81 - شیمیدر تهران 64

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

درخشان: اگر پول داشتیم، همامی را نمی‌آوردم
یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 12:27
درخشان: اگر پول داشتیم، همامی را نمی‌آوردم
سرمربی سابق پرسپولیس توضیحاتی را درباره روند جذب مسعود همامی و برخی موضوعات دیگر پیرامون تیمی که هدایتش را برعهده داشت ارائه کرد.

به گزارش "توپ 90"، سالی که حمید درخشان هدایت پرسپولیس را برعهده داشت را می توان عجیب ترین فصل فوتبالی این تیم طی یک دهه گذشته دانست. گواه این اتفاق هم چنین است که دو طلبکار بزرگ باشگاه پرسپولیس که الان مشکلاتی برای این باشگاه ایجاد کرده اند مربوط به همان دوران است؛ مسعود همامی و علی دایی.


در آن مقطع علی دایی از سوی مدیران باشگاه پرسپولیس از سمت سرمربیگری تیم برکنار شد و جایش را به حمید درخشان داد و همامی هم در نیم فصل به عنوان دروازه بان دوم با نظر این مربی به پرسپولیس آمد. در این شرایط حمید درخشان می تواند صحبت های جالبی را در این باره بزند.


درخشان در گفت وگو با خبرنگار "توپ 90" درباره روند جذب مسعود همامی عنوان کرد: ما در آن سال به دنبال یک دروازه بان دوم بودیم و با توجه به شرایطی که داشتیم مسعود همامی را انتخاب کردیم. همامی مذاکراتش را با آقای طاهری انجام داد و من مثل تمام دوران مربیگری ام هیچ دخالتی در مسائل مالی او نداشتم. اصلا به من ربطی نداشت که او چه نوع قراردادی را منعقد کرده است. در نهایت هم از پرسپولیس رفت و باشگاه هم آنقدر طلبش را نداد تا حالا به اینجا رسیده است.


وی در پاسخ به این پرسش که مبلغ قرارداد همامی چقدر بود، تاکید کرد: خداشاهد است که نمی دانم. من هیچ وقت در بحث های مالی بازیکنانم دخالت نمی کنم و نمی دانم کدام بازیکن چقدر پول می گیرد.


سرمربی سابق پرسپولیس درباره اینکه برخی اعتقاد دارند همامی در آن مقطع بازی زیادی نکرده و گرفتن این پول توسط او عجیب به نظر می رسد، تاکید کرد: چه ارتباطی دارد؟ من سوالی می پرسم  دروازه بان دوم کنونی پرسپولیس سال گذشته چقدر بازی کرد؟ رادوشویچ به غیر از یک یا دو بازی انجام داد؟ همامی هم گلر دوم ما بود. آن سال سوشا مکانی دروازه بان اول بود و بازی می کرد و اینکه همامی بازی نکرده گناهی نداشته است. مثل همه بازیکنان شانس کمی برای بازی کردن به او رسیده و چه کسی گفته حالا به خاطر این موضوع نباید  پولش را بگیرد؟ عرف همه جای دنیا اینطور است که بازیکن باید حق و حقوقش را بگیرد. اینکه باشگاه نتوانسته به تعهداتش عمل کند، ربطی به بازی کردن یا نکردن او ندارد.


درخشان ادامه داد: مثلا اگر رادوشویچ که سال قبل بازی نکرده، بخواهد بابت مطالباتش از پرسپولیس شکایت کند، کسی می تواند ایراد بگیرد چرا این کار را کرده است؟ این حرف ها را نزنید لطفا.


وی در پاسخ به این پرسش که اگر زمان به عقب برگردد، بازهم مسعود همامی را جذب می کردید، اینطور پاسخ داد: شما باید شرایط آن سال پرسپولیس را در نظر بگیرید. من عجیب ترین و بدترین پرسپولیس ممکن را در اختیار گرفتم. ما در باشگاهی بودیم که مدیرعامل نداشت و حتما یادتان هست که چقدر درگیری و مشکل داشتیم. اگر شرایط عادی بود و وضعیت مالی خوبی داشتیم، می رفتیم و یک دروازه بان خوب را به عنوان گلر دوم اضافه می کردیم. ما در بی پولی ها همامی را آوردیم. همان موقع با التماس از سایپا بازیکن گرفتیم. بار بدترین دوران پرسپولیس را من به دوش کشیدیم و حتی یادم هست که پول نداشتیم برای بازی آسیایی مان به ازبکستان سفر کنیم.


درخشان درباره اینکه طلب علی دایی نیز از همان سال باقی مانده گفت: بله، آن سال واقعا عجیب ترین پرسپولیس تاریخ بود که از شانس بد قرعه اش به ما خورد!


سرمربی سابق پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا مطالباتش از این تیم را دریافت کرد یا نه، افزود: من نصف پولم را بخشیدم، بقیه اش را هم چک دادند و در نهایت بعد از دو سه سال آن پول را پرداخت کردند. با اینکه خیلی زمان برد تا پولم را بگیرم اما به خاطر اینکه پرسپولیس را دوست داشتم و نمی خواستم مشکلی برای تیم ایجاد شود، شکایتی نکردم و صبر کردم تا در نهایت با بخشیدن نیمه بیشتر طلبم آن را دریافت کنم.