بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ایتالیا 0 - لهستان 1 (یورو زیر 21 سال)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تصاویر ماندگار ۲۰ ساله تیم ملی در کنار هم
یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 08:04
تصاویر ماندگار ۲۰ ساله تیم ملی در کنار هم
عکس‌های منتخب و به یادماندنی تیم ملی ایران طی سالیان اخیر، در جریان تمرینات شاگردان کی‌روش به چشم می‌خورد و جلب توجه می‌کند.

به گزارش "توپ 90"، امکانات سخت افزاری عالی که شرایط آن نزدیک به باشگاه‌های اروپایی است و امور ریکاوری، تمرینات بدنسازی و ... در آن انجام می‌شود، ساختمان پک را تبدیل به مکانی کرده که کارلوس کی‌روش علاقه زیادی به آن دارد و سرمربی تیم ملی آن را به‌عنوان میراثی از خود برای فوتبال ایران نام برده است.

اما در کنار تصاویر تمرینات پُر فشاری که از ملی پوشان طی روزهای اخیر در ساختمان پک ثبت شده، عکس‌های بازیکنان تیم ایران در سالیان گذشته جلب توجه بیشتری می‌کند؛ قاب‌هایی که تک تک آنها یادآور خاطرات تلخ و شیرینی است و کی‌روش با قرار دادن آنها مقابل چشم شاگردان‌اش، احتمالا قصد دارد به نوعی یادآوری کند که بسیاری از بازی‌های تیم ملی فراموش نشدنی هستند.

در قسمتی از دیوار ساختمان پک، تصاویر مربوط به بازی‌های تیم ملی در جام‌های جهانی ۱۹۹۸ ، ۲۰۰۶ ، ۲۰۱۴ و مقدماتی ۲۰۱۸ دیده می‌شود؛ عکس‌هایی که هواداران فوتبال ایران با هر یک از آنها خاطره دارند و هر صحنه، یادآور یک اتفاق برای آنها است.

خوشحالی مهدی مهدوی‌کیا پس از باز کردن دروازه آمریکا و عکس یادگاری‌ای که در جریان این مسابقه با حضور بازیکنان دو تیم ایران و آمریکا در جام جهانی ۹۸ به ثبت رسیده و همچنین شادی یحیی گل‌محمدی بعد از گلزنی مقابل مکزیک در جام جهانی ۲۰۰۶ ازجمله تصاویر ماندگاری است که در ساختمان پک دیده می‌شود.

اما عکس‌هایی که از ملی پوشان ایران در دوران حضور کی‌روش در این ساختمان دیده می‌شود، تنها مربوط به خوشحالی‌ها نمی‌شود و بعضا تصاویری در آن وجود دارد که برای بسیاری از اهالی فوتبال صحنه‌های تلخی را تداعی خواهد کرد و نمی‌توان به راحتی آنها را به فراموشی سپرد.

سه تصویر از جام جهانی ۲۰۱۴ و دیدار مقابل آرژانتین ازجمله قاب‌هایی است که می‌توان در این دسته قرار داد؛ موقعیت گل خطرناکی که رضا قوچان‌نژاد خلق کرد ولی تبدیل به گل نشد، خطای پنالتی محرض روی اشکان دژاگه توسط پابلو زابالتا که از چشم داور دور ماند و دریبل‌های ریزی که مسعود شجاعی در این دیدار زد ازجمله عکس‌های درج شده در ساختمان پک مرکز ملی فوتبال است.

اما بخش زیادی از تصاویر ملی پوشان ایران هم به یکی، دو سال اخیر مربوط می‌شود؛ خوشحالی بازیکنان تیم ملی بعد از گلزنی مقابل قطر و همچنین ازبکستان در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ که صعود ایران را قطعی کرد و کارلوس کی‌روشی که با نشان دادن پیراهن شماره ۴ سید جلال حسینی، رسیدن‌اش به جام جهانی برای چهار دوره مختلف را عنوان می‌کند، دسته دیگری از تصاویر روی دیوارهای ساختمان پک را تشکیل می‌دهد.

عکس از: امیرحسین خیرخواه