بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نفت‌ مسجدسلیمان 0 - استقلال خوزستان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جهانبخش: انتظار امکانات بهتری برای تیم ملی داشتیم
شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 17:05
جهانبخش: انتظار امکانات بهتری برای تیم ملی داشتیم
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که تیم ملی بعد از جام جهانی باید بهتر و سریع‌تر به امکانات مورد نیاز برای جام ملت‌های آسیا مجهز می‌شد.

به گزارش "توپ 90"،  علیرضا جهانبخش در حاشیه تمرین امروز تیم ملی رو در روی خبرنگاران قرار گرفت.

وی در خصوص اردوها و مسابقات تدارکاتی تیم ملی گفت:
اردوهایی که پیش رو داریم خیلی بهتر بشود و تصمیم گیری‌هایی هم از قبل با نظم تر باشد. بحث ماندن آقای کی‌روش خیلی با تاخیر انجام پذیرفت و خیلی زودتر می‌توانست رخ دهد و امیدوارم شرایط اردویی و بازی‌های دوستانه حالا خیلی با برنامه و سریع انجام شود. چون ما در جام جهانی بدون انجام مسابقات خوب مقابل تیم‌های بزرگ حاضر شدیم و با عملکرد خوبی که داشتیم توقعات را از خود بالا بردیم. قطعا تیم ملی هم به بازی‌های بزرگ احتیاج دارد و انتظار می‌رود برنامه ریزی‌های بهتری از سوی مسئولان انجام شود. خدا را شکر ماندن کادرفنی قطعی شد و حالا انتظارات از تیم ملی در جام ملت‌ها بالاست و ما ان‌شالله در جام ملت‌ها موفق شویم. قطعا مسابقات دوستانه خیلی می‌تواند تاثیرگذار باشد و الان شما ژاپن و کره را می‌بینید که با چه تیم‌هایی بازی می‌کنند. آن‌ها با تیم‌های فراتر از سطح آسیا مصاف می‌دهند و این باعث می‌شود در تقابل با حریفان آسیایی خود راحت تر بازی کنند و نکاتی که مربی می‌خواهد را به راحتی اجرا می‌کنند. من هم به عنوان بازیکن تیم ملی اعلام می‌کنم که بچه‌های ما هم به مسابقات تدارکاتی بزرگ احتیاج دارند چون بهترین مثال جام جهانی است که مسابقات بزرگی انجام دادیم. اگر ما دیدارهای بزرگ دیگری قبل از جام جهانی انجام داده بودیم با یک آمادگی ذهنی دیگری وارد مسابقات می‌شدیم و به همین دلیل خیلی به ما کمک می‌کند. اگر امکانات و شرایط بهتر شود ما می‌توانیم بنا به سطح توقعات موجود کار کنیم و موفقیت خوبی در جام ملت‌ها به دست آوریم.

وی هم‌چنین در رابطه با کسب عنوان آقای گلی لیگ هلند عنوان کرد:
خدا را شکر می‌کنم که به عنوان یک ایرانی به این افتخار دست پیدا کردم و قطعا یکی از بزرگترین مسائلی که من را خوشحال می‌کرد این بود که جوانان ایرانی و لژیونرها در خارج از کشور خیلی کار می‌کنم و این مسئولیت بر روی دوش ما هست که بتوانیم کیفیت  بازیکنان ایرانی را در اروپا نشان دهیم و اگر این همراه با به دست آوردن افتخارات شخصی باشد بسیار جای خوشحالی دارد. خب خدا را شکر آقای گلی لذت بیشتری برای من داشت به دلیل اینکه به عنوان یک ایرانی به آن دست پیدا کردم و از همه مهم‌تر بازتابی که در فوتبال اروپا و به خصوص هلند داشت که توانستم به عنوان یک ایرانی این افتخار را به دست آورم، خیلی خوشحال بودم. من همیشه گفتم اگر امکاناتی که در اروپا وجود دارد در اختیار جوانان ایرانی قرار گیرد خیلی بازدهی بیشتری دارد و این چیزی هست که همیشه دغدغه اصلی فوتبال ایران بوده است اما یک چیز کوچیک و پیش پا افتاده در فوتبال اروپا به حساب می‌آید. امیدوارم شرایط طوری فراهم شود که امکانات در اختیار جوانان ایرانی قرار گیرد و تا آن‌هایی که استعداد دارند به شکوفایی برسند.


هافبک ایرانی تازه وارد تیم برایتون درباره شرایط تیم جدیدش و هم‌چنین لیگ جزیره تصریح کرد:
به نظرم رفتن از یک لیگ به لیگ دیگری کار بسیار سختی است؛ چون خواسته‌ها با یکدیگر متفاوت است. مخصوصا در لیگ انگلیس که من شخصا از دور تماشا می‌کردم و یکی از آرزوهایم حضور در لیگ جزیره بود. اما وقتی آن جا هستم می‌بینم که چقدر دشوار هست. توقعات و خواسته‌هایی که از بازیکنان دارند و سطح لیگشان بسیار بالا است. الان که اینجا هستم می‌توانم بگویم که با اختلاف بهترین لیگ دنیاست و هیچ بازی راحتی وجود ندارد. به همین دلیل من در هفته‌های اول زمان می‌خواستم که آشنا شوم و با خواسته‌های مربی و فرهنگ انگلیس کنار بیایم و احتیاج به فرصت داشتم تا به محیط عادت کنم. مطمئن هستم که جایگاه خود در برایتون را به دست می‌آورم. در رابطه با تیم ملی هم باید اعلام کنم که اگر امکان داشت همان هفته اول به اردوی تیم ملی ملحق می‌شدم. همیشه گفتم که حضور در تیم ملی برای من همیشه افتخار بوده است و هر وقت نیاز باشد اگر در شرایط بدی هم باشد باز هم در تیم ملی حضور پیدا می‌کنم.