بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی استقلال خوزستان 1 - نساجی مازندران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرونده دایی – پرسپولیس فردا بسته خواهد شد
شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 15:38
پرونده دایی – پرسپولیس فردا بسته خواهد شد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از بسته شدن پرونده بدهی‌های این باشگاه طی 24 ساعت آینده خبر داد.

به گزارش "توپ 90"، حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در حاشیه جشن امروز این باشگاه که به مناسب سالروز پیروزی مقابل استقلال ترتیب داده شد، از پرداخت بدهی‌ها طی 24 ساعت آینده و بسته شدن پرونده‌ها خبر داد.


گرشاسبی در این زمینه اعلام کرد سه پرونده ظرف امروز تکلیفش مشخص خواهد شد، تکلیف پرونده مالی سنگین علی دایی نیز فردا به پایان خواهد رسید.


علی دایی که پرونده مطالباتش پیش از این در صورت پرداخت بدهی مالیاتی 114 میلیون تومانی خاتمه می‌یافت به واسطه عدم پیگیری اکنون به شکایت منجر شده است. طی این پرونده باشگاه پرسپولیس مکلف شده مطالبات فصل سوم این مربی را علیرغم حضورش در صبای قم پرداخت کند.


علی دایی که قراردادی سه ساله با باشگاه به امضا رسانده بود، بعد از برکناری از سوی حمیدرضا سیاسی، مدیرعامل وقت باشگاه مطالبات فصل دوم خود را نیز دریافت کرد و تنها مالیات آن باقی مانده بود. سرمربی کنونی سایپا بعد از چند نامه نگاری به باشگاه پرسپولیس و درخواست برای مشخص شدن این موضوع به نتیجه دست نیافت تا شکایت خود را به جریان بیندازد. جالب اینکه کمیته انضباطی علیرغم اینکه دایی در سومین فصل مربوط به این قرارداد که شکایت آن را اعلام کرده بود، روی نیمکت صبای قم حضور یافته بود، رای به پرداخت مطالباتش داد تا اکنون پرونده سه میلیاردی روی دست باشگاه باقی بماند.


محمدعلی ترکاشوند، معاون سابق باشگاه پرسپولیس در این زمینه اینطور توضیح داده است: همان زمان در مذاکراتی که با علی دایی داشتیم چک صد و اندی مربوط به مالیاتش را در کمیته انضباطی به او خواستیم بدهیم که از دریافت آن امتناع کرد و اعلام کرد نقدا آن را می‌خواهد. ما البته با توجه به اینکه ایشان در سال سوم در نیمکت تیم دیگری حاضر بودند پرونده را برای بررسی به فیفا هم فرستادیم اما دنبال نشده است.


وی درباره اینکه مانوئل ژوزه نیز بعد از جدایی از پرسپولیس موفق شده بود تمامی مطالباتش را دریافت کند گفت: مانوئل بعد از جدایی از پرسپولیس در جایی مشغول به کار نشده بود و از این طریق توانست پرونده‌اش را دنبال کند و این مساله با توجه به حضور آقای دایی در صبای قم متفاوت بود.


گفته می‌شود علی دایی یک میلیارد از این طلب را چندی پیش از باشگاه دریافت کرده است و طبق ادعای حمیدرضا گرشاسبی در صورتی که باقیمانده این رای که بیش از دو میلیارد خواهد شد، این پرونده نیز بسته خواهد شد.