بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی جوانان استقلال 2 - جوانان پرسپولیس 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

صحبت‌های فغانی درباره زلزله ترسناک ژاپن
شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 15:20
صحبت‌های فغانی درباره زلزله ترسناک ژاپن
داور بین‌المللی فوتبال ایران توضیحاتی را درباره حضورش در زلزله کشور ژاپن ارائه کرد. 

به گزارش توپ 90 و به نقل از شهروند، در شرایطی که فدراسیون فوتبال ژاپن از علیرضا فغانی، داور بین‌المللی ایران دعوت کرده بود تا با سفر به این کشور قضاوت بازی دوستانه سامورایی‌ها با شیلی را عهده‌دار باشد،‌ زلزله شدید در هوکایدو مقدمات لغو این مسابقه را فراهم کرد. 


جالب اینجاست که فغانی به دلیل حضور در ژاپن نخستین کسی بود که خبر زلزله شدید ٦,٦ ریشتری را مخابره کرد. او در یک پست اینستاگرامی به این موضوع اشاره کرد که حتی مرکز زلزله‌نگاری ژاپن هم نمی‌تواند این بلای طبیعی را درست پیش‌بینی کند و زلزله در یک لحظه که کسی انتظارش را ندارد، اتفاق می‌افتد. فغانی در کنار محمدرضا منصوری و رضا سخندان که از اتاق به لابی هتل آمده بودند در توضیحات تکمیلی تاکید کرد شدت زلزله و پس‌لرزه‌های احتمالی به‌قدری بود که هتل تکانی شدید خورد و آنها در ساعت ٤ بامداد نمی‌دانند باید به اتاقشان برای خوابیدن برگردند یا نه! تصاویر منتشرشده از میزان خسارتی که این زلزله ٦.٦ ریشتری به جزیره هوکایدو در جنوب ژاپن وارد کرد هم به خوبی مشخص می‌کند که شدت این واقعه قوی‌تر از آن چیزی بود که تصور می‌شد و رسانه‌های ژاپنی از مرگ ١١ نفر در جریان این بلای طبیعی خبر دادند. تمامی این اتفاقات باعث لغو بازی دوستانه ژاپن و شیلی شد.


علیرضا فغانی درباره اتفاقات زلزله ژاپن گفت: «شدت زلزله واقعا زیاد بود و جو هتل به دلیل لرزیدنی که قابل توصیف نیست، وحشتناک بود. البته در ژاپن زیاد زلزله می‌آید و به همین دلیل ساختمان‌هایی با تمامی استانداردها و مقاوم می‌سازند و به جان مردم‌شان به تمام معنا اهمیت می‌دهند. همین مسأله باعث شد که بدون مشکل همه به اتاق‌های خود برگردند. خسارت اصلی هم بیشتر به نقاط بیرونی شهر وارد شده است و خسارت‌های داخل شهر خیلی کم بوده و فقط قطعی برق کمی کارها را با مشکل روبه‌رو کرد. مردم هم با اینکه از اتفاق رخ‌داده ناراحتند، اما در کمال آرامش زندگی خود را ادامه می‌دهند و آرامش آنها واقعا جالب است.»


فغانی در ادامه تاکید کرد: «بازی هم با تصمیم فدراسیون فوتبال ژاپن لغو شد و دستمزد ما را هم پرداخت کردند و بلیت برگشت به ایران هم برای شنبه در اختیارمان گذاشتند. اینجا همه چیزشان روی اصول است.»