بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سنگال 0 - الجزایر 1 (فینال جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

صالحی: ما رای سوپرجام را تشدید نکردیم
شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 10:19
صالحی: ما رای سوپرجام را تشدید نکردیم
امیر حسین فتحی، مدیر عامل باشگاه استقلال تهران می گوید رفتار کمیته استیناف مبنی بر تشدید رای سوپر جام خلاق قانون بوده است و باشگاه استقلال حتما به دادگاه بین المللی ورزش شکایت خواهد کرد.

به گزارش "توپ 90"، علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف در این باره می گوید: آنچه که مدیریت محترم باشگاه استقلال بدان اشاره کرده درست است منتهی ما رای صادره از سوی کمیته انضباطی را تشدید نکردیم. نتیجه بازی 3-0 منظور شده که در رای کمیته انضباطی وجود داشت. به این خاطر این بخش از رای تایید شد که باشگاه استقلال با باشگاه پرسپولیس هیچ توافقی برای تاخیر در زمان برگزاری بازی نداشته و از سویی به طور رسمی در جریان عواقب این رفتار قرار گرفته است. به واقع باشگاه استقلال می دانسته در صورت عدم حضور در این بازی 3-0 بازنده می شود. احتمالا بحث 50 میلیون تومان جریمه نقدی است که برای باشگاه استقلال در نظر گرفته شده است. این رای باید از سوی کمیته انضباطی صادر می شد. اما این کمیته همان طور که در رای اولیه مشخص است این بخش از رای را به استقلال تخفیف داده است. در حالیکه طبق مواد قانونی این رای باید تبدیل می شد. مثلا به توبیخ یا ...  این اتفاق صورت نگرفت. به همین خاطر ما این بخش از رای را نقض کردیم و از عین مواد آئین نامه را در رای جدید لحاظ کردیم که 50 میلیون تومان جریمه نقدی برای عدم حضور در بازی است. این کم ترین جریمه نقدی برای تیمی است که در بازی حاضر نمی شود.


البته همان طور که اشاره کردیم زیباتر بود که این بازی برگزار می شد و دو تیم و هم چنین تماشاگران آنها از بازی لذت می بردند و طبیعتا تماشاگران دو تیم هم برای آنها اهدای جام زمانی زیبا خواهد بود که مسابقه ای را به تماشا بنشینند. حتی اگر بعد از صدور رای از سوی کمیته انضباطی باشگاه استقلال با باشگاه پرسپولیس توافق می کرد که بازی در زمان دیگری برگزار شود ما رای کمیته انضباطی را نقض می کردیم. ما به این خاطر یک هفته صبر کردیم اما اتفاقی رخ نداد. گویی اراده ای برای انجام این کار وجود نداشت.


صالحی در خصوص ادعای شکایت باشگاه استقلال مبنی بر شکایت از رای صادره به دادگاه بین المللی ورزش گفت: وقتی قانون چنین اجازه ای را به باشگاه استقلال داده است این باشگاه می تواند از آن بهره ببرد. کمیته استیناف هیچ مشکلی با طرح این پرونده در دادگاه بین المللی ورزش ندارد.