بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کوپر: مقابل ایران از نیمکت نشینان بهره می‌برم
جمعه, 16 شهریور 1397 ساعت 14:12
کوپر: مقابل ایران از نیمکت نشینان بهره می‌برم
سرمربی جدید ازبک ها با اشاره به این که طرفداران باید برای تغییر عملکرد این تیم صبور باشند از تغییرات فراوان در ترکیب بازی با ایران خبر داد.

به گزارش "توپ 90"، هکتور کوپر در اولین تجربه هدایت ازبکستان در جدال دوستانه با روسیه به تساوی 1-1 رضایت داد تا کنفرانس مطبوعاتی بعد از این بازی چندان برای سرمربی آرژانتینی خوشایند پیش نرود چون خبرنگاران ازبک با انتقاد از شیوه بازی این تیم در اولین تجربه کار با سرمربی جدید نسبت به آینده این تیم ابراز ناامیدی داشتند.


هکتور کوپر که تصور چنین انتقاداتی نداشت، گفت:« طرفداران همیشه انتظار پیروزی دارند. مربیان نیز دوست دارند کارشان را در تیم جدید با پیروزی شروع کنند. در بعضی موارد، ما موفق نشدیم و در بعضی موارد ما خوش شانس بودیم. در طول 8 تا 10 روز من قادر به توضیح بسیاری از چیزها به بازیکنانم نبودم اما ما باید کارهای زیادی انجام دهیم. با این وجود من تجربه اولین بازی روی نیمکت ازبکستان را دوست داشتم و می خواهم رفتار بازیکنان را بیشتر تغییر دهم از همین رو اعتقاد دارم بازی بعدی نمایش بهتری از تیم خواهید دید».


او ادامه داد:« تکرار میکنم این اولین بازی من به عنوان سرمربی ازبکستان بود. در نشست مطبوعاتی هفته گذشته گفتم نیاز به صبر و حوصله داریم چون با چند روز کار نمی توان معجزه کرد. تلاش کردیم تا در دفاع به خوبی بازی کنیم. هر تیم باید بداند چگونه در دفاع بازی کند. در واقع تا کنون، ازبکستان با سوریه بازی دفاعی نداشته است در کنار آن سعی کردیم به همان اندازه که ممکن است حمله کنیم».


مرد مشهور آرژانتینی در ادامه تصریح کرد:« هدف ما پیروی از حرکات تاکتیکی بازیکنان است. مشکلات زیادی وجود دارد. از زمان شروع تمرین با بازیکنان، 12 روز می گذرد. این چیزی است که بازیکنانم می گویند. هواداران می خواهند 3-4 گل بزنیم، اتفاقا این هدف من هم هست. بعد از مدتی می توانیم مشکل را حل کنیم و آن را اصلاح کنیم. من می توانم به شما بگویم که مشکلات خیلی بیشتر از آن چه من فکر می کردم. همه چیزهایی را که در طول بازی دیدم را یادداشت کردم. حالا ما باید بر روی بهبود آنها کار کنیم. قدرت بازیکنان برای انجام این کار بالقوه است».


کوپر در پایان به بازی با ایران اشاره و گفت:« بازیکنانی را برای بازی با روسیه انتخاب کردم که برای مدت طولانی کنار یکدیگر بازی کرده بودند. اما آنها انتظار من را برآورده نکردند.بازی با ایران را پیش رو داریم و من تصمیم دارم در این بازی چیدمان و شیوه های دیگری را امتحان کنم از همین رو برای آزمایش همه بازیکنانی که در اختیار دارم روز بیستم شهریورماه بیشتر روی نفراتی تمرکز می کنم که مقابل سوریه نیمکت نشین بودند».