بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سیاه جامگان - قشقایی؛ افتتاحیه قلعه عقاب‌ها !
جمعه, 16 شهریور 1397 ساعت 13:19
سیاه جامگان - قشقایی؛ افتتاحیه قلعه عقاب‌ها !
دیدار سیاه جامگان خراسان و قشقایی شیراز از سری بازی های هفته چهارم لیگ دسته اول کشور عصر امروز در ورزشگاه تختی مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش "توپ 90" هفته چهارم لیگ دسته اول کشور عصر امروز با برگزاری هشت مسابقه پیگیری خواهد شد و در اولین مسابقه تیم سیاه جامگان خراسان در خانه از قشقایی شیراز میزبانی خواهد کرد؛ سیاه جامگانی ها در طول سه هفته اخیر تنها یک مسابقه خود را برگزار کردند و دیدار هفته اول آنها به دلیل عدم حضور نفت تهران منحل شده، لغو شد و هفته گذشته هم به دلیل عدم بضاعت مالی لازم از سفر به خرمشهر امتناع کردند و تنها دیدار هفته دوم آنها برابر خونه به خونه برگزار شد که با پیروزی یک بر صفر مشهدی ها به پایان رسید. براساس رسم هر ساله سیاه جامگان، آنها فصل را با علی حنطه آغاز کردند اما تنها پس از سه هفته، حنطه به دلیل آنچه مشکلات عدیده مالی خوانده شد از سمت خود استعفا داد و حمید زوهانی جوان که سابقه دستیاری علی دایی در تیم های مختلف را دارد به عنوان سرمربی جدید منصوب شد.

از زمان حضور زوهانی، چندین بازیکن جدید به ترکیب سیاه جامگان اضافه شدند و به نظر می رسد امروز ترکیب متفاوتی از زوهانی نسبت به دیدار خونه به خونه ارائه شود؛ در سوی مقابل شیرازی ها هم شباهت زیادی به سیاه جامگان دارند و آنها هم لیگ را با مهرداد شکاری آغاز کردند اما دو شکست هفته های آغازین باعث شد تا شکاری جای خود را به ابراهیم طالبی با تجربه که سابقه حضور بر روی نیمکت استقلال به عنوان دستیار کخ سرمربی سابق آبی ها را دارد واگذار کند. در اولین تجربه هدایت قشقایی توسط طالبی آنها موفق شدند با نتیجه ای جالب و در حالیکه ده نفره کار خود را پیش می بردند، با حساب دو بر یک از سد شاگردان فرهاد کاظمی در پرسپولیس پاکدشت بگذرند. طالبی همانند همتای خود در سیاه جامگان از زمان حضور خود در قشقایی، نقل و انتقالات فراوانی انجام داده و به نظر می رسد آنها هم با سیستم و ترکیبی متفاوت پا به دیدار برابر سیاه جامگان خواهند گذاشت.

مشکلات شیرازی ها به مراتب کمتر از سیاه جامگانی ها بوده است زیرا نماینده استان خراسان رضوی، پس از گذشته سه هفته سرانجام با پیگیری های شکل گرفته توانست کارت بازی بازیکنان خود را صادر کند؛ نکته اصلی و جالب برگزاری این مسابقه، رونمایی از ورزشگاه پیر و سالخورده تختی مشهد است. سیاه جامگانی ها به دلیل واگذاری ورزشگاه امام رضا(ع) به پدیده و زیرکشت بودن ورزشگاه ثامن الائمه مجبور شدند تا با درخواست های مکرر ورزشگاه تختی را به عنوان محل میزبانی خود از رقبا اعلام کنند؛ ورزشگاهی که تجهیزات لازم را نداشت اما طی چند روز گذشته با فعالیت 24 ساعته برای ترمیم ایرادات این ورزشگاه سرانجام مهیای برگزاری دیدار سیاه جامگان و قشقایی شیراز شده است. باید منتظر ماند و دید سرنوشت دو تیم ریشه دار فوتبال ایران در پایان مسابقه چه خواهد بود و آیا سیاه جامگانی ها می توانند سرانجام از امتیاز صفر بگذرند یا در سوی مقابل شاگردان طالبی با پیروزی شیرین خارج از خانه خود، خود را به جمع تیم های برتر لیگ می رسانند؟