بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 26 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آرتزو 1 - آاس رم 3 (دوستانه باشگاهی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

شش تغییری که باعث حذف ذوبی‌ها و منصوریان شد
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 16:00
شش تغییری که باعث حذف ذوبی‌ها و منصوریان شد
ذوبی‌ها با قبول شکست برابر الاتحاد از دور مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. باختی که می‌توان به تغییرات پیاپی در ترکیب مرتبط ساخت.

به گزارش "توپ 90" شب گذشته ذوبی‌ها ایرانی با قبول شکست  4-3 برابر الاتحاد عربستان از دور مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند تا تنها نماینده فوتبال کشور هم به خانه بازگردد و این دوره از مسابقات به طور کامل برای ایران بسته شود.


اما یکی از علل باخت سنگین ذوب آهن را می‌توان به تغییرات پیاپی در ترکیب مرتبط دانست. به خصوص در خط دفاع که سه تغییر توسط کادر فنی همه چیز را به ضرر نماینده ایران کرد. با تصمیم فنی که گرفته شد دانیال اسماعیلی فر از هافبک راست به دفاع راست آمد. تغییری اشتباه که میلاد فخرالدینی را به نیمکت فرستاد و از طرفی توان دفاعی و هم‌چنین هجومی از سمت راست را کاهش داد. از طرفی اسماعیلی فر میل زیادی به هجوم داشت و همین باعث شد تا پشت او خالی شود و موقعیت فراوانی برای الاتحاد به دست آید. از طرف دیگر رفت و آمدهای زیاد این بازیکن انرژی او را گرفت که می‌توانست در نیمه دوم مثمرثمر واقع شود.

از طرف دیگر با تصمیم منصوریان، نژاد مهدی به نیمکت رفت تا هادی محمدی و فرید محمدزاده زوج خط دفاعی را تشکیل دهند. زوجی که اشتباهات زیادی داشت و موقعیت فراوانی در اختیار بازیکنان الاتحاد قرار داد. دفاع چپ هم در اختیار حمید ملکی جوان قرار گرفت که به طور محسوس آمادگی ذهنی لازم برای حضور در این دیدار حساس را نداشت و از طرف دیگر چند موقعیت خوب در خط حمله را از دست داد.

در خط هافبک نیز سه تغییر عجیب توسط کادر فنی به وجود آمد. با آمدن اسماعیلی فر به دفاع راست، مهدی مهدی پور که بیشتر هافبک دفاعی بوده به سمت راست رفت اما عملا این تغییر از توانایی مهدی پور کم کرد و وی بیشتر به استفاده از ضربات ایستگاهی روی آورد. غیر منتظره ترین تغییر اما به حضور کریستانتوس به عنوان بازیکن پشت مهاجم مربوط می‌شد تا با لقب مهاجم سایه یاور مطهری در ترکیب باشد. کریستانتوس اولین بازی خود را برای ذوب آهن انجام می‌داد و به همین دلیل هماهنگی زیادی با باقی بازیکنان نداشت و همین باعث کم فروغی بازیکن آفریقایی شد. دیگر تغییر هم حضور احسان پهلوان در سمت چپ خط میانی بود. یکی از سرباز بازیکنانی که وقت زیادی برای حضور در تمرینات آماده سازی نداشت و بالطبع توانایی حضور در این جدال سخت را نداشت. همانطور که دیدیم هم در اوایل نیمه دوم او با مصدومیت جای خود را به عباسی داد.

منصوریان همراه با استقلال نیز تغییرات زیادی در ترکیب خود به دلایل مختلف از جمله تاکتیکی و یا مصدومیت به وجود آورد که باخت 6 گل را برای او به همراه داشت. درست به مانند شب گذشته که تغییرات زیاد اشتباهات فاحش و پی در پی و در نتیجه باخت پر گل دیگری را به همراه داشت.