بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 26 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آرتزو 1 - آاس رم 3 (دوستانه باشگاهی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ذوب‌آهن 3- الاتحاد 4؛ خداحافظی ایران با ACL2019
دوشنبه, 21 مرداد 1398 ساعت 23:50
ذوب‌آهن 3- الاتحاد 4؛ خداحافظی ایران با ACL2019
شاگردان منصوریان دومین بار مغلوب الاتحاد شدند تا از صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا ناکام شوند.

به گزارش "توپ 90"، ذوب‌آهن ایران بعد از صدرنشینی در مرحله گروهی و عملکرد فوق‌العاده‌ای که در دور اول داشت، بعد از 6 مسابقه شکست‌ناپذیری در دیدار اخیرش در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الاتحاد عربستان شکست خورد، اما سبزقباهای فوتبال ایران امشب که در دوحه قطر به مصاف حریف سعودی خود رفتند، به دنبال جبران باخت 2 بر یک، ادامه شگفتی‌سازی و صعود به مرحله بعد هستند تا حریف یکی از تیم‌های الهلال یا الاهلی عربستان شوند.


گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و الاتحاد را در همین صفحه از "توپ 90" دنبال کنید:


مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا- دور برگشت
دوشنبه: 98/05/21 ؛ ساعت 23:30
استادیوم: العربی- دوحه قطر/ تماشاگر: ؟؟؟؟
داور: ادهم مخادمه؛ کمک‌ها: احمد مونس و محمد بکار/ داور چهارم: احمد فیصل.


ذوب‌آهن ایران


محمدباقر صادقی
هادی محمدی
وحید محمدزاده(67- میلاد فخرالدینی)
دانیال اسماعیلی‌فر
حمید ملکی
قاسم حدادی‌فر
حمید بوحمدان
ماکالی کریستانوس
مهدی مهدی‌پور
احسان پهلوان(51- محمدرضا عباسی)
امیرارسلان مطهری
سرمربی: علیرضا منصوریان


الاتحاد عربستان


فواز القرنی
عبدالمحسن الفلاته
زیاد الشافی
سعود عبدالحمید
حمدان الشمرانی
عبدالله المالکی(90- منصور الحربی)
خالد السمیری
امیلیانو وکیو
کارلوس ویلانوئوا(78- عبدالرحمن العبود)
لوئیز خیمنز
رومارینهو(79- عبدالعزیز البیشی)
سرمربی: خوزه لوئیز سیرا

شرح گل

ذوب‌آهن صفر- الاتحاد 1 (دقیقه 1+45: امیلیانو وکیو): پاس در عمق کارلوس ویلانوئوا از سمت چپ زمین به محوطه جریمه ذوب‌آهن را امیلیانو وکیو بدون مکث و با شوت زمینی پای چپ زد تا توپ دور از دستان صادقی تبدیل به گل اول الاتحاد شود.

ذوب‌آهن 1- الاتحاد 1 (دقیقه 53: گل به خودی لوئیز خیمنز): ارسال حدادی‌فر از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین را لوئیز خیمنز، ستاره الاتحاد به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا امید به صعود برای نماینده ایران زنده شود.


ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 2 (دقیقه 54: گل به خودی محمدباقر صادقی): هنوز یک دقیقه از گل تساوی ذوب‌آهن نگذشته بود که پاس در عمق کارلوس ویلانوئوا از میانه زمین را محمدباقر صادقی در زمان دفع توپ به اشتباه به عقب زد تا توپ به شکل عجیبی وارد دوازه ذوب‌آهن شود.

ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 3 (دقیقه 64: رومارینهو): نفوذ حمدان الشمرانی از سمت چپ محوطه جریمه ذوب‌آهن و پاس در عرض او به رومارینهو رسید که این بازیکن با سر توپ دیدنی، محمدزاده را جای گذاشت و توپ را از بین پاهای محمدباقر صادقی عبور داد تا گل سوم الاتحاد به نام او ثبت شود.

ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 4 (دقیقه 70: رومارینهو): وکیو با پاس در عمق، خیمنز را در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ کرد که او نیز بدون وقفه توپ را به رومارینهو رساند تا این بازیکن با شوت زمینی گل دوم خود و چهارم الاتحاد عربستان را بزند.


ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 4 (دقیقه 72: هادی محمدی): سانتر زیبای قاسم حدادی‌فر از روی کرنر سمت راست زمین را هادی محمدی پیشتاخته با ضربه سر تبدیل به گل کرد تا اختلاف به دو گل کاهش پیدا کند.

ذوب‌آهن 3 - الاتحاد 4 (دقیقه 84: ماکالی کریستانوس): پاس حدادی‌فر و در ادامه پاس رو به جلوی اسماعیلی‌فر را علیرضا چراغعلی با شوت محکم زد که ضربه او با واکنش فواز القرنی همراه بود، اما در برگشت کریستانوس دروازه الاتحاد را باز کرد.

اخطار


عبدالله المالکی(89) از الاتحاد

هادی محمدی(4+90) از ذوب‌آهن


لحظات حساس

دقیقه 15: سانتر مهدی مهدی‌پور از جناح راست زمین به محوطه جریمه را کریستانوس می‌توانست در شلوغی محوطه استفاده کند و موفق به گلزنی شود، اما شوت پای چپ او بعد از برخورد به پای مدافعان الاتحاد دراختیار فواز القرنی قرار گرفت.

دقیقه 17: ذوبی‌ها بر روی ضد حمله صاحب موقعیت خوبی شدند که شوت محکم پای چپ مطهری به مدافعان الاتحاد برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 23: پاس بلند تماشایی به پشت محمدزاده موقعیت خطرناکی برای الاتحاد به وجود آورد که شوت سرضرب رومارینهو را صادقی از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد.

دقیقه 24: خیمنز در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد که چرخش و شوت محکم او با اختلاف کمی از کنار دروازه صادقی به اوت رفت.

دقیقه 28: پاس در عرض و زیبای خیمنز به سمت چپ زمین، موقعیت خطرناکی برای ویلانوئوا به وجود آورد که شوت زمینی او بعد از واکنش نصف و نیمه صادقی درآستانه ورود به دروازه ذوب‌آهن بود که محمدزاده از روی خط توپ را بیرون کشید تا بازی همچنان بدون گل بماند.

دقیقه 35: نفوذ سریع خیمنز از جناح چپ و پاس در عرض او را صادقی جلوتر از رومارینهو جمع کرد.

دقیقه 39: باز هم پاس بلند پشت مدافعان ذوب‌آهن بهترین موقعیت گلزنی را برای الاتحاد به وجود آورد که شوت ویلانوئوا را صادقی به خوبی دفع کرد.

دقیقه 43: پاس بلند الفلاته از زمین خودی را رومارینهو با پاس به عقب نمایشی به ویلانوئوا رساند که او نیز با سانتر به پشت مدافعان ذوب، دوباره رومارینهو را صاحب فرصت کرد که شوت دیدنی او بعد از اصابت به تیرک افقی دروازه دفع شد.
دقیقه 44: سعود عبدالحمید سانتر خطرناکی انجام داد که توپ با فاصله کمی از دروازه ذوب به بیرون رفت.

دقیقه 50: ارسال حدادی‌فر از روی ضربه ایستگاهی را وحید محمدزاده تبدیل به گل کرد، اما داور اردنی خطای او را گرفته بود تا گل ذوبی‌ها مردود شود.

دقیقه 80: ارسال کم‌نقص ملکی از جناح چپ فرصت مناسبی برای اسماعیلی‌فر به وجود آورد که مهار توپ او روی هوا و شوت پُرقدرت این بازیکن با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه الاتحاد به اوت رفت.

دقیقه 82: فخرالدینی سانتر خوبی از سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم دروازه الاتحاد فرستاد که ضربه سر بد و بی‌دقت کریستانوس موجب از دست رفتن این موقعیت شد.

دقیقه 1+90: شوت روی پای دانیال اسماعیلی‌فر از سمت چپ محوطه جریمه الاتحاد، از روی دروازه این تیم راهی اوت شد.


در حاشیه


* محمد نژادمهدی، میلاد فخرالدینی، مسعود ابراهیم‌زاده، رضا حبیب‌زاده و محمدزبیر نیک‌نفس ۵ بازیکنی هستند که نسبت به بازی رفت، در ترکیب ذوب‌آهن برابر الاتحاد حضور ندارند.
* ترکیب النصر عربستان نسبت به بازی رفت برابر ذوب‌آهن هیچ تغییری نداشته است.

* در دقیقه 30 به دلیل شرجی بودن هوا، داور اعلام کولینگ بریک کرد.

* احسان پهلوان به دلیل آسیب دیدگی نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه 51 از زمین بیرون رفت تا عباسی جانشین او شود.

* در دقیقه 75 داور مسابقه مثل نیمه اول وقفه دو دقیقه‌ای به بازی داد تا بازیکنان به دلیل شرجی بودن هوا، استراحت کنند.