بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 30 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دانمارک 3 - اتریش 1 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

معادله پیچیده ۳ بازیکن مشترک در والیبال
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 11:30
معادله پیچیده ۳ بازیکن مشترک در والیبال
داشتن ۳ بازیکن مشترک بین تیم‌های بزرگسالان و جوانان والیبال ایران یک معمای پیچیده را به وجود آورده است.

به گزارش "توپ 90"، تیم والیبال جوانان ایران در حالی خود را برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ به میزبانی بحرین آماده می کند که ۳ بازیکن اصلی در اختیار بهروز عطایی نیستند.


پوریا یلی، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور ۳ بازیکنی هستند که در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور دارند و در اردوی جوانان غایب هستند.


امروز والیبالیست‌های جوان ایران برای برپایی اردوی تدارکاتی ۱۰ روز به بلغارستان می‌روند و سپس به اسلوونی سفر می‌کنند. این تیم با تیم ملی بزرگسالان بلغارستان و چند تیم دیگر در این ۲ کشور مسابقه تدارکاتی برگزار خواهد کرد.


با اینکه عطایی و کولاکوویچ بر سر حضور بازیکنان در تیم ملی بزرگسالان به توافق رسیده بودند، در صورتی که والیبال ایران به مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ راه پیدا کند، شرایط پیچیده‌تر خواهد بود.


مرحله نهایی لیگ ملت‌ها با حضور ۵ تیم برتر به همراه آمریکای میزبان از ۱۹ تا ۲۳ تیر برگزار می‌شود. این در حالی است که تیم جوانان باید از ۲۷ تیرماه کار خود را در رقابت‌های جهانی آغاز کند.


برای کادرفنی تیم جوانان اهمیت زیادی دارد تا از این ۳ بازیکن استفاده کند و به همین دلیل حتی در صورت حضور یلی، شریفی و حضرت پور در مرحله نهایی لیگ ملت ها، آنها مستقیما از آمریکا راهی بحرین، محل برگزاری مسابقات جهانی جوانان خواهند شد.