بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 2 شهریور 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دورتموند 3 - کلن 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

همیشه پای روسیه در میان است
سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 09:26
همیشه پای روسیه در میان است
در ماه های اخیر فدراسیون فوتبال روسیه نقش پر رنگی در آماده سازی تیم های ملی فوتبال و فوتسال ایران داشته است و با دعوت از تیم های ایرانی زمینه ساز بازی با تیم های شاخص دنیا شده است.

به گزارش "توپ 90"، در ماه های منتهی به جام جهانی یکی از بازی های دوستانه ای که تیم ملی پیش سر گذاشت بازی با تیم روسیه بود. به تازگی تیم امید فوتسال روسیه برای انجام دو بازی با تیم فوتسال امید ایران وارد تهران شد و دو بازی تدارکاتی با شاگردان حمید شاندیزی انجام داد. روس ها از تیم ملی فوتسال بانوان برای حضور در تورنمنت این کشور دعوت بعمل آورده اند. مسابقاتی که علاوه بر تیم های روسیه و ایران تیم های پرتغال و اسپانیا هم در آن حضور خواهند داشت. روسیه هم چنین دعوت از تیم ملی جوانان ایران را برنامه ریزی کرده است. 12 تیم در تورنمنت جوانان روسیه حضور دارند که از آسیا تیم های هند وایران میهمان بازی ها هستند و قرار است شاگردان پورموسوی در مرحله گروهی با آرژانتین، یونان و ترکیه بازی کنند. بازی ها در سه گروه چهار تیمی برگزار می شود.

علاوه بر اینها در ماه های اخیر به دفعات شاهد بازی تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان ایران در رده های سنی مختلف با روس ها بودیم. نقش فدراسیون فوتبال روسیه در آماده سازی تیم هلی ملی پر رنگ است. به خصوص که در بیشتر این دیدارها روس ها از ایران دعوت می کنند و هزینه ها را متقبل می شوند واز همه مهمتر این دعوت ها تنها منجر به بازی با روس ها نمی شود. همان طور که اشاره شد در روزهای آتی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در روسیه با تیم های پرتغال و اسپانیا بازی خواهد کردو تیم ملی جوانان ایران هم قراراست در این کشور مصاف با تیم هایی چون آرژانتین، ترکیه و یونان را تجربه کند.

جدا از مناسبات سیاسی خوبی که بین ایران و روسیه برقرار است قدرت فوتبال ایران و روسیه هم در این همکاری تاثیر گذار بوده است. به هر صورت فوتبال ایران در رنکینگ فیفا در رتبه نخست قرار دارد. از سویی ایران در فوتسال آقایان و خانم ها و هم چنین فوتبال ساحلی جزء تیم های شاخص جهان به حساب می آید واین دیدارها منجر به کسب تجربه برای روس ها هم می شود. در هر صورت باید قدردان روس ها بود که هماهنگی خوبی با فوتبال ایران دارند و گرنه با مشکلات مالی که فدراسیون فوتبال دارد حتما در تدارک تیم های ملی با مشکل مواجه می شد.