بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی فولادخوزستان 0 - صنعت نفت 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رضاییان در سودای تقابل ویژه با پرسپولیس در لیگ قهرمانان
دوشنبه, 26 فروردین 1398 ساعت 15:47
رضاییان در سودای تقابل ویژه با پرسپولیس در لیگ قهرمانان
مدافع ملی‌پوش ایرانی در سکوت استادیوم السلیحه برای تیمش با پیراهن آبی دبل کرد تا کری بزرگ را از مهدی طارمی ببرد.

به گزارش "توپ 90"، رامین رضاییان که در میانه راه لیگ شانزدهم از جمع شاگردان برانکو جدا شد تا مسیر تازه‌ای را در پیش بگیرد، بعد از حضور در لیگ اروپا با تیم اوستنده، اکنون بار دیگر به آسیا برگشته و با پیراهن الشحانیه روزهای درخشان خود را دنبال می‌کند.

برای مدافع راست سابق صبای قم و پرسپولیس هیچ لذتی بالاتر از اینکه بتواند نامش را به عنوان گلساز و بهتر از آن گلزن در یک بازی مطرح کند، وجود ندارد و بر پایه همین مساله هم توانست در روزهای حضورش در جمع شاگردان برانکو به محبوبیت بالایی روی سکوها دست یابد. هرچند او با تصمیمی عجیب به این محبوبیت پشت پا زد و برای اینکه برچسب لژیونر را در کنار نامش قرار دهد راهی ترکیه شد و خیلی زود البته با قراردادی نافرجام به پرسپولیس بازگشت.
رضاییان که اکنون دو جام ملت‌ها و یک جام جهانی را در کارنامه خود می‌بیند، بعد از نیم فصل دوری عجیب و باورنکردنی از فوتبال و عدم قرارداد با باشگاهی، به آسیا بازگشت و با حضور در لیگ ستارگان قطر به تیم الشحانیه پیوسته است. برای بازیکنی که رویاپردازی بزرگی را در زمان جدایی از پرسپولیس در خصوص این تصمیم خود ادعا می‌کرد، حضور در الشحانیه نمی‌توانست دستاورد بزرگی تلقی شود. با این حال او که در صبای قم در نقش ستاره ظاهر شده بود، به خوبی راه رسیدن به چهره شدن را در تیم‌های کم نام و نشان بلد است و توانسته طی هفته‌های اخیر مرد شماره یک تیمش لقب گیرد.

دیدار با الغرافه قطر یکی از آن دیدارهایی بود که برای رضاییان به نظر می‌رسید از اهمیت بالایی برخوردار است؛ تقابل با رفیق سه فصل اخیرش که در کنار هم در بطن حواشی چند فصل اخیر حول پرسپولیس قرار گرفته‌اند، بزرگترین انگیزه او برای موفقیت بود و در نهایت نیز با دبل دیدنی اش شب فوق العاده ای ساخت.
رضاییان که اکنون 29 سالگی را پشت سر می‌گذارد به خوبی به این موضوع آگاه است که در نهایت شاید کمتر از دو سال دیگر بتواند پروسه حضورش در فوتبال خارج از ایران را تمدید کند و بر پایه آن فرصت کمی برای دستیابی به رویاپردازی‌های بزرگش پیش رو می‌بیند. درخشش او با پیراهن آبی که در ایران از آن گذشت تا هواداران پرسپولیس را بیش از این از خود دل‌چرکین نکند، در قطر اما یک پیغام بزرگ به همراه داشت. شماره 23 چند فصل اخیر فوتبال ایران در تیم ملی و پرسپولیس که اکنون با همین شماره دل قطری‌ها را در نیم فصل ربوده، حداقل رویای خود را حضور در تیم‌های متمول و در سودای جام و حضور در بالای جدول لیگ ستارگان جستجو می‌کند. جایی که می‌تواند حسرت بزرگ او برای حضور در جشن قهرمانی که برانکو با کنار گذاشتنش در روزهای پایانی، اکنون شاید تنها با حضور در یکی از تیم‌های مطرح لیگ ستارگان محقق شود. بازیکنی که در فصل منتهی به قهرمانی سرخپوشان نقش پررنگی با ثبت گل و گلسازی داشت اما رفتارهای او در نهایت تاب سرمربی کروات را به تنگ آورد تا رای به خروجش از تیم بدهد و مانع از حضورش در جشن قهرمانی شود.

رضاییان بعد از درخشش در آخرین دیدار تیمش برابر الغرافه قطر که با دو گل از سوی او همراه شد، مورد توجه رسانه‌های قطری قرار گرفته و در تیم منتخب این هفته کشور نیز حضوری پررنگ به خود اختصاص داده است. موضوعی که می‌تواند در آینده او نقش تاثیرگذاری داشته باشد. در روزهایی که بازیکنان ایرانی در لیگ قطر اقبال خوبی نداشته‌اند، درخشش این مدافع ملی‌پوش شاید همچنان نگاه‌های تیم‌های این کشور به ستاره ایرانی را به عنوان یکی از بازارهای هدف برای فوتبال ایران، باز نگه دارد و باید دید در پایان فصل چه اتفاقی رخ خواهد داد.


رضاییان که در ابتدای فصل نیز صحبت‌هایی در خصوص بازگشتش به فوتبال ایران و حضور در تبریز مطرح بود، همچنان پای اعتقاد خود برای تداوم حضور در فوتبال خارج از ایران باقی مانده و با درخشش در ترکیب نه چندان مطرح الشحانیه به دنبال این است تا چشم سه تیم مطرح بالای جدولی این لیگ را به خود جلب کند. جایی که شانس تقابل او در لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس را نیز احتمالا افزایش خواهد داد تا شاهد یک اتفاق ویژه باشیم.