بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 2 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال سه نفره ایران - فیلیپین

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بی رحمی خانگی تراکتور برابر مدعیان قهرمانی
پنجشنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 18:58
بی رحمی خانگی تراکتور برابر مدعیان قهرمانی
حالا تراکتورسازی به یکی از تیم‌های بی رحم در خانه تبدیل شده و بعد از استقلال و سپاهان، پدیده را هم بازنده به خانه می‌فرستد.

 به گزارش "توپ 90" تراکتور رویایی کم کم مقابل هواداران شکل گرفته و حالا صعود به صدر جدول مسابقات لیگ برتر با یک بازی بیشتر را تجربه می‌کند. تیمی که در چند سال اخیر افت محسوسی را تجربه کرد و نارضایتی هواداران را در پی داشت. اما خصوصی‌سازی و واگذاری باشگاه به فرد مورد اعتماد آذری ها باعث شد تا آنها حمایت دوباره ای از سرخ های محبوب شان داشته باشند و حالا مزد حمایت‌های خود را گرفته و تراکتور را در بالاترین نقطه لیگ برتر و فوتبال ایران می‌بینند.  


تراکتورسازی تبریز که در نیم فصل اول با هدایت جان توشاک و محمد تقوی نتایج سینوس واری را به دست می‌آورد حالا به یکی از بهترین تیم‌های خانگی تبدیل شده و میانگین امتیازی برای قهرمانی در لیگ برتر را  کسب می کند. اگر به نتایج این تیم در فصل اول بازگردیم به نکته قابل توجهی می رسیم. آنها در هفته سوم مسابقات لیگ هجدهم در ورزشگاه آزادی برابر استقلال تهران قرار گرفتند و با سه گل شکست سنگینی را به خود دیدند. نتیجه‌ای که در دور برگشت و به میزبانی ورزشگاه یادگار امام و حدود ۱۰۰ هزار تماشاگر تبریزی تلافی شد. شاگردان  لیکنز با ارائه یک نمایش برتر نسبت به آبی پوشان پایتخت با تک گل اشکان دژاگه برنده از زمین خارج شدند تا اولین دوئل بزرگ نیم فصل دوم را به نام خود کنند.


بعد از استقلال نوبت به دیگر مدعی جدی کسب عنوان قهرمانی یعنی سپاهان رسید تا قربانی تراکتوری‌ها در تبریز باشد.  این تیم در نیم فصل اول مهمان شاگردان امیر قلعه‌نویی در ورزشگاه فولادشهر بود و در پایان با گل زیبا و دیدنی اسماعیلی فر که از شوت راه دور به دست آمد با نتیجه تساوی ۲-۲ از زمین خارج شد تا یک امتیاز حساس کسب کند. اما این تیم در دور برگشت یقه زردپوشان دیار زاینده رود را گرفت و اولین باخت را به حساب آن‌ها واریز کرد.  تراکتور با ارائه یک نمایش حساب شده سپاهان را با دو گل از پیش رو برداشت تا دومین نبرد فینال گونه خود را ببرد.


اما سومین اپیزود از فینال های تراکتور امروز و برابر پدیده مشهد، دیگر تیم مدعی لیگ هجدهم کلید خورد. آنها  که در دور رفت برابر شاگردان گل محمدی با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شده بودند، با گل زودهنگام آنتونی استوکس و سپس محافظت از آن سه امتیاز حساس دشت کردند و به صدر جدول مسابقات لیگ برتر رسیدند.


با نگاهی گذرا می‌توان متوجه شد تراکتور  از این سه تقابل در نیم فصل اول تنها ۲ امتیاز به دست آورده بود و از طرفی ۵ مرتبه دروازه خود را باز شده دید.  اما حالا آنها با ثبت سه پیروزی پیاپی برابر مدعیان ۹ امتیاز کامل به دست آوردند و با اتکا به آن هواداران پرشور خود را امیدوار به قهرمانی نگه داشتند.  تراکتورسازی تا پایان لیگ تنها یک بازی مستقیم دیگر با مدعیان و تیم پرسپولیس خواهد. مسابقه‌ای حساس به میزبانی ورزشگاه یادگار امام تبریز که برد در آن میتواند کلید قهرمانی سرخ‌های آذری در لیگ هجدهم باشد.